HABER

DHA YURT BÜLTENİ - 10

    Ege'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı   Ege Bölgesi'ndeki illerde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Ege'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Ege Bölgesi'ndeki illerde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Aydın, Denizli, Manisa, Muğla ve Uşak'ta düzenlenen törenler valilerin makamlarında tebrikleri kabulüyle başladı. Ardından meydanlar ve stadyumda halkın katılımıyla törenler yapıldı. Valilerin, belediye başkanları ve garnizon komutanıyla halkı selamlamalarının ardından öğrenciler, gösteriler sundu, şiirler okudu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Ege'de coşkuyla kutlandı.

AYDIN'DA KOMANDOLAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Aydın'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Vali Yavuz Selim Köşger'in makamında saat 09.00'da tebrikleri kabulünden sonra program İstasyon Meydan'ında devam etti. Buradaki törene, Vali Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı Albay Durmuş İlhan Başer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Vali Köşger, Albay Başer ve Başkan Çerçioğlu, askeri cipe binerek halkı selamladı. Törende ayrıca öğrenciler şiirler okudu, halkoyunları gösterileri sundu. Foça İlçe Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na bağlı komandolar ise yürüyüş yaparak, silahla gösteri sundu. Komandoların gösterisi ayakta alkışlandı. Tören, öğrencilerin yürüyüşüyle sona erdi.

DENİZLİ'DE ZİHİNSEL ENGELLİLER YÜRÜDÜ

Denizli'de Cumhuriyetin ilanının 96'ncı yıl dönümü töreni, Vali Hasan Karahan'ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Ardından Valilik binası önündeki tören alanına geçildi. Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, 11'inci Komando Tugay Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş törene katıldı. Törende Vali Karahan, Albay Öztürk ve Başkan Zolan, askeri araca binerek vatandaşları selamladı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Vali Hasan Karahan konuşma yaptı. Ardından resim şiir ve çeşitli spor dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Büyükşehir Belediyesi ve infaz koruma memurları halk oyunları ekipleri, performans sergiledi. Tören geçit töreniyle sona erdi. Geçit töreninde asker üniforması giyen zihinsel engelli bireylerin yürüyüşü alkış aldı. Ayrıca tören geçişinde yer alan Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri dikkat çekti. Öğrencilerin bir kamyonu bayrak ve balonlarla süslediği, ayrıca atölyelerinde yaptıkları çeşitli çalışmaları kamyonun kasasında sergiledikleri görüldü.

MANİSA'DA ASKERİ ARAÇ VE BİRLİKLER GEÇİT YAPTI

Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü, Manisa'da da coşkuyla kutlandı. Vali Ahmet Deniz'in makamında tebriklerin kabul etmesinden sonra Hükümet Konağı önündeki programa geçildi. Vali Deniz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1'inci Komando Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na ait tören aracında halkı selamladı. Sonrasında Valilik binası önündeki alana geçildi. Vali Deniz ve Başkan Ergün'ün dışında buradaki törene; AK Parti Manisa milletvekilleri Tamer Akkal ve Semra Kaplan Kıvırcık, 1'inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Selahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile askeri erkan katıldı. Törende şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Vali Deniz, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Askeri araç ve birliklerin yer aldığı geçit töreniyle tören son buldu.

MUĞLA'DA VALİ VE BAŞKAN YÜRÜYEREK HALKI SELAMLADI

Muğla'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Vali Esengül Civelek'in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Daha sonra, Atatürk Stadyumu'na geçildi. Vali Civelek ve Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün, yürüyerek halkı selamladı. İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekilmesinin ardından Vali Civelek, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan, CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban ve Süleyman Girgin, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve daire müdürlerinin de katıldığı törende öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından folklor gösterisi sunuldu. Kutlamalar, tören geçişinin ardından sona erdi.

FETHİYE'DE ATA'NIN BENZERİ BİLE HEYECANLANDIRDI

Fethiye'deki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında, Atatürk'e benzeyen Necdet Bardak ilgi çekti. Fethiye Şehir Stadındaki kutlamalara; Kaymakam Muzaffer Şahiner, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Sedat Karabay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker başta olmak üzere birçok daire amiri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende bir grup öğrenci, Cumhuriyet'in ilanı süreci şiirsel bir anlatımla canlandırıldı. Canlandırmada okul öğrencileri halk oyunları oynarken, Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken Necdet Bardak stadyuma at üzerinde geldi. Canlandırma içerisinde yer alan Bardak'ın ayrıca 'Sarı Zeybek' oynaması büyük alkış aldı.

UŞAK'TA DA COŞKUYLA KUTLANDI

Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Vali Funda Kocabıyık'ın makamında tebrikleri kabulüyle başladı. Sonra program, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda sürdü. Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra törene Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askerler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Vali Kocabıyık, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Tören, kortej geçişiyle sona erdi.

AYDIN GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Törenden görüntü

- Komandoların tüfekli gösterisi

- Öğrencilerin yürüyüşü

- Vali belediye başkanı ve garnizon komutanının halkı selamlaması

(KJ Haber- Kamera: Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)

MANİSA GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Vali Ahmet Deniz'in konuşması

- Tören geçişinden görüntü

- Genel ve Detay görüntü

(KJ Haber- Kamera: Cemil SEVAL / MANİSA,(DHA)

MUĞLA GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Törenden görüntü

- Genel ve Detay görüntü

(KJ Haber: Cavit AKGÜN- Kamera: Aykut KURT / MUĞLA, (DHA)

DENİZLİ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Vali Karahan ve beraberindeki protokol üyelerinin halkı selamlaması

-Saygı durusu istiklal marşı

-Vali Karahan'ın konuşma yapması

-Halkoyunları ekiplerinin gösterileri

-Geçit töreni

(KJ Haber-Kamera: Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FETHİYE GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Gösterilerden görüntü

- Necdet Bardak sarı zeybek oynaması

Haber- Kamera: Sedat ÜNAL / FETHİYE (Muğla), (DHA)

======================

Cumhuriyet Bayramı'nda denizi kırmızı beyaza boyadılar

Antalya'nın Kemer ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla marinada bulunan yatçılar denizde Türk bayrağı açarak toplu geçiş seremonisi yaptı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü turizmin göz bebeği Kemer'de yatlarla düzenlenen etkinlikle farklı bir şekilde kutlandı. Kemer G Marina'da bulunan yatlar Kemer Belediyesi'nin desteğiyle düzenledikleri organizasyonda Akdeniz'in mavi sularına Türk bayraklarıyla yelken açtı. Özel yatların haricinde günübirlik tur tekneleri de turistlerle bu etkinliğe katıldı.

30 teknenin katıldığı organizasyonda tekneler 'Sarı Saçlım Mavi Gözlüm', '10'uncu Yıl Marşı', 'İzmir Marşı'nı çalarak Kemer kıyılarında geçiş yaptı. Organizasyona bir su sporları teknesi de denizde açtıkları paraşütteki Türk bayrağıyla katıldı. Görsel şölen oluşturulan organizasyon boyunca İlçe Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de güvenlik önlemleri alarak organizasyona katılan teknelerin düzgün geçiş sağlaması için yönlendirmeler yaptı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-----------

- Organizasyondaki teknelerden genel detaylar (drone)

- Geçiş detayı

- Teknedeki Türk Bayrağı yakın detay

- Turistlerden detay

- Türk Bayrağı ile geçiş yapan tekne detayı

- Geçişten genel detay (Drone)

- Türk Bayrağı detay

- Teknelerden ve turistlerden detaylar

- Paraşütte açılan Türk Bayrağı detayı

- Teknelerden detaylar

- Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibinden detaylar

- Geçişten detay

294 MB /// 02.40"

HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)

====================

Van'da Cumhuriyet coşkusu

Van'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda öğrencilerin tekvando gösterisi ilgiyle izlendi.

Cumhuriyet Caddesi'ndeki Van Valiliği önünde düzenlenen tören, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş'ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı. Törene Van Millletvekili İrfan Kartal, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Bilmez konuşma yaptı. Vali Bilmez, Cumhuriyet'in kurucularını rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti, 96 yılın ardından geldiğimiz noktada, Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkezi, Lazı ve bir çok etnik kökeniyle milli birlik ve beraberliğini Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi en iyi şekilde muhafaza etmiş, milli ve manevi değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyet, milletimizin ortak eseridir. Nitekim ülkemizin bekasına göz koyanlara karşı bu birlik ve beraberliğimizle tek millet olduğumuzu yine gösterdik. Bugün dünyadaki tüm mağdur, mazlumlar ve haksızlığa uğrayan toplumların da umut kapısı biz olduk. Bundan dolayı eli kanlı terör örgütleri DEAŞ, PKK, PYD/YPG ve FETÖ ülkemizi hedef olarak seçmişlerdir. Ama bizi hedeflerini koyan ve her geçen gün büyümekte olan ülkemize engel olmaya çalışanlara, aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle fırsat vermedik, vermeyeceğiz ve emin adımlarla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz."

Öğrencilerin şiir okuması ve sporcuların yaptığı tekvando gösterisi ile devam eden kutlamlalarda halk oyunları gösterisi yapıldı. Şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Ödülllerini alan bazı öğrenciler asker selamı verdi.

Tören geçişi ile son bulan kutlamalarda, Vali Bilmez ve protokol üyeleri gaziler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüntü Dökümü

----------------

-Törene ellerindeki Türk bayraklarıyla katılan öğrenciler ve vatandaşlar

-Asker ve polisler

-Vali Mehmet Emin Bilmez'in halkın, asker ve polisin bayramını kutlarken

-Detaylar

-Saygı duruşu

-Vali Bilmez'in konuşması

-Bir öğrnecinin şiir okuması

-Tekvando gösterisinden genel ve detaylar

-Gösteriyi izleyenler

-Resim, kompozisyon ve şiir dallarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi

-Tören geçidinden genel ve detaylar

BOYUT:470 MB

SÜRE:3 DK 54 SN

Haber-Kamera: Behçet DALMAZ/VAN, (DHA)-

=====================

Ordu’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Ordu'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü, düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin halk oyunları gösterisi, törende ilgiyle izlendi.

Kentte Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un makamında tebrikleri kabulüyle başladı. Kutlamalara, daha sonra tören alanında devam edildi. Buradaki törene Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, adli ve askeri personel, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda kişi katıldı. Vali Yavuz ve Başkan Güler, tören aracına binerek, kent sakinlerinin bayramını tebrik etti. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve sporcular da ödüllendirildi. Kutlamalara köpeği ile gelen kent sakini ise ilgi odağı oldu. Tören, yürüyüş ile bisiklet, vosvos ve motosiklet sürücülerinin tören geçişiyle sona erdi.

Görüntü Dökümü

-----------

-Kutlamalara köpeğiyle katılan vatandaştan görüntü

-Törenden detay görüntü

-Vali Seddar Yavuz'un konuşması

-Tören geçişinden görüntü (drone)

Süre: 2.16 DK Boyut: 337 MB

Haber-Kamera: Nedim KOVAN-ORDU-DHA

======================

Adana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Adana'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla Seyhan ilçesi Uğur Mumcu Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6'ncı Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, milletvekilleri ve coşkulu kalabalık katıldı. Vali Demirtaş, Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, törene katılanları selamlayarak, bayramlarını kutladı.

Törende konuşan Vali Demirtaş, Cumhuriyet’in kuruluşunun 96’ncı yılında coşku içerisinde olduklarını belirterek, "Bizlere bu kadim coğrafyayı vatan kılarak Cumhuriyetimizi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kuruluşta emeği geçen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’ dedi.

Kutlamalar kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin okuduğu şiirler, halk oyunları gösterisi ve tören yürüyüşü izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Görüntü Dökümü

------------

- Törene katılanlardan genel ve detay görüntüler

- Çocuklardan detaylar

- Vali Demirtaş, Başkan Karalar ve Tuğgeneral Sağlam'ın törene katılanları selamlaması

- İstiklal Marşı'nın okunması ve Saygı duruşu

- Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşması

- Küçük kızın İstiklal Marşı'nı okuması

- Halk oyunları gösterisi

- Öğrencilere hediyelerinin verilmesi

- Tören yürüyüşünden görüntüler

SÜRE:04'01" BOYUT:445 mb

Haber-Kamera: Can ÇELİK-Nuri PİR/ADANA, (DHA)

===================

İzmit’te Cumhuriyet Bayramı kutlandı

İzmit'te, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalarda, Pençe-3 Harekatı’nda şehit olan Teğmen Kamuran Ablak ve Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun nedeniyle halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileri iptal edildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Kocaeli Valiliği yanında bulunan tören alanında yapıldı. Törene Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Törende yapılması planlanan müzik dinletileri ve halk oyunları gösterileri Pençe-3 Harekatı'nda şehit olan Teğmen Kamuran Ablak ve Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun nedeniyle iptal edildi.

Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada, "Cumhuriyetin ilanı, Anadolu'daki milli hakimiyet ve istiklal mücadelesinin askeri ve siyasi aşamalarda kazanılmasını ve demokratik prensiplere göre kurulan yeni devletin bu istikamette gelişimini ifade etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, çağın gereklerini ve halkının ihtiyaçlarını dikkate alan genç bir devlet olarak 96 yıl önce bugün tarih sahnesindeki saygın yerini almıştır. Bu vesileyle hepinizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti ülke güvenliğini sağlamak sınırlarının güneyinde bir terör koridoru oluşmasını engellemek, milli güvenliğini tehdit eden teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Suriye’nin kuzeyine 9 Ekim tarihinde Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Bu harekatta yaşamını yitiren dün defnettiğimiz şehidimiz Tahsin Sarıtosun ve bugün Pençe-3 Harekatı kapsamında şehit olan Teğmen Kamuran Ablak başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum." dedi.

Tören sırasında askeri helikopterlerin, tören alanı üzerinden alçak uçuş yaparak, tören alanındakileri selamlaması büyük beğeni topladı. Tören askeri birliklerin ve öğrencilerin geçişiyle son buldu.

Görüntü Dökümü

-----------

-Tören alanından görüntüler

-Vali Hüseyin Aksoy’un konuşması

-Törende askeri helikopterlerin alçak uçuş yapması

-Tören birliklerinin geçişi

-Detaylar

Haber: Alişan KOYUNCU Kamera: Selda Hatun TAN/İZMİT(Kocaeli),(DHA)

=======================

Hatay'da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Hatay'da Cumhuriyetin ilan edilmesinin 96'ıncı yıldönümü gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Hatay Valiliği'nde Vali Rahmi Doğan'ın bayram tebriklerini kabul etmesi ile başlayan etkinlikler Merkez Antakya ilçesindeki Gündüz Caddesi’nde devam etti. Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı ile başlayan programda Hatay Valisi Rahmi Doğan günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada "Bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan ve onun Türk milletinin karekterine en uygun idare olarak ifade ettiği dünyanın en çağdaş yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 96'ıncı yıldönümünü kutlamanın büyük coşkusunu, heyecanını ve mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz" dedi.

Vali Rahmi Doğan'ın konuşmasının ardından program şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Gerçekleştirilen tören geçişi ile program son buldu.

Görüntü Dökümü

---------

-Bayram tebrik kabulünden görüntüler

-Kutlama alanından görüntüler

-İstiklal Marşı'nın okunması ve Saygı duruşu

-Hatay Valisi Rahmi Doğan'ın konuşması

-Halk oyunları gösterileri

-Tören geçişinden genel ve detay görüntüler

Süre: 02’55 - Boyut:328 MB

Haber-Kamera: Halil İbrahim KARAÇAY/ HATAY, (DHA)

===================

Cumhuriyet Bayramı töreninde şiir okumak için beklerken fenalaştı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, engelli İsmail Karadağ (24), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende şiir okumak için beklerken aniden fenalaşıp, yere yığıldı. Hastaneye götürülen Karadağ'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İnegöl'de, Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Kaymakam Şükrü Görücü, törene katılanların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Görücü, konuşma yaptı. Bu sırada şiir okumak için ayakta bekleyen, engelli İsmail Karadağ, bir anda fenalaşarak, yere yığıldı. Karadağ'a, ilk müdahaleyi kaymakamın koruma polisleri yaptı. Karadağ, daha sonra tören alanında bulunan sağlık ekiplerince ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan İsmail Karadağ'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Görüntü Dökümü

---------

-Törenden görüntüler

-Fenalaşan kişiye müdahale

Süre: 0.49 Boyut: 9 Mb

Haber-Kamera: Yavuz YILMAZ/BURSA,(DHA)

Geri Dön