Dick Cheney'in eşi Kapalıçarşı'dan 2 halı satın aldı

İSTANBUL (İHA) - ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in eşi Lynne Cheney, Kapalıçarşı'dan 16 ve 17. yüzyıla ait motifleri bulunan 2 halı satın aldı. Lynne Cheney'in, halı alışverişi için ayırılan 15 dakikayı yaklaşık 1 saate çıkarması üzerine Kapalıçarşı gezi programı iptal edildi.

ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in eşi Lynne Cheney ve kızı, sabah saatlerinde Kapalıçarşı'ya geldi. Kapalıçarşı'daki bir mağazasından 2 halı satın alan Cheney ve kızı, öğlen saatlerinde tekrar Kapalıçarşı'ya geldi. Cheney, kızıyla birlikte bu kez bir takı dükkanına girdi. Dükkanda uzun süre kalan Lynne Cheney ve kızı, çok sayıda takı satın aldı. Satın alınan takılar korumalar tarafından bir bavula konuldu.

Lynne Cheney ve kızı yoğun güvenlik önlemleri altında çarşıdan ayrılırken, halı dükkanının sahibi Hakan Evin, "Konuyla ilgili gayet bilgililerdi. 100 adet halı baktı. Halı alışverişi için 10-15 dakika ayrılmıştı fakat halılara bakarken zaman çok hızlı geçti. Mağazamızda yaklaşık 1 saat kaldıkları için Kapalıçarşı gezisine vakit kalmadı. 16.ve 17. yüzyılın motiflerini taşıyan Uşak halıları aldılar. Evlerinin salonları için aldılar. Nereye koyacaklarını çok iyi biliyorlardı. Salonlarının planı da vardı"
dedi.