HABER

'Dikkat, Şehvet' sansürsüz gösterimde

'Dikkat, Şehvet' sansürsüz gösterimde

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış filmi lan "Dikkat, Şehvet/Lust, Caution", yarın sansürsüz gösterime girecek. Erotizm yüklü sahneleriyle tüm dünyada tartışmalara neden olan film, yönetmeni Ang Lee'nin ülkesi Çin'de de sansüre uğradı. Bu nedenle Yönetmen Ang Lee tarafından tekrar kurgulanan film, bu haliyle Çin'de gösterildi.

Şehvet'le ilgili ayrıntılar Beyazperde'de

Pek çok ülkede en üst yaş sınırlamasıyla gösterilen film, Türkiye'de ise sansürsüz olarak yarın vizyona girecek. Brokeback Dağı (Brokeback Mountain) ile Kaplan ve Ejderha (Crouching Tiger, Hidden Dragon) filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Ang Lee'nin son filmi olan "Dikkat, Şehvet", Çinli yazar Eileen Chang'in kısa
hikayesinden uyarlandı.

Başrollerinde Cannes Film Festivali "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü sahibi Tony Leung ve "Son İmparator" filmiyle tanınan Joan Chen'in oynadığı, heyecanlı ve erotik bir casusluk filmi olan "Dikkat, Şehvet", 2. Dünya Savaşı yıllarında Japon işgali altındaki Çin'in en büyük kenti Şangay'da geçiyor. Film, güçlü bir devlet adamının karısının genç ve güzel arkadaşına aşık olması ile aralarında başlayan ilişkinin tutku dolu bir aşk ruletine dönüşmesini ve sonrasında gelişen olayları konu ediyor. Film, 64. Venedik Film Festivali'nde "En İyi Film" dalında "Altın Aslan Ödülü"nü aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön