Dilara'nın mezar taşına kelebek yaptırıldı

Antalya'da halk arasında 'kelebek hastalığı' olarak bilinen rahatsızlık nedeniyle 24 yaşında hayatını kaybeden Dilara Akıncı’nın mezar taşına, ailesi tarafından kelebek yaptırıldı.

Elektrik teknikeri Dilara Akıncı, hastalığı nedeniyle 1 yıl önce vefat etti. Rahatsızlık teşhisi konmasının ardından kısa sürede kaybettikleri kızlarını, 1996 yılında vefat eden annaannesi Melek Korkmaz’ın mezarına defneden aile, Dilara’ya hastalığında adı geçen ve en sevdiği hayvan olan mor kelebek şeklinde mezar taşı yaptırmaya karar verdi.

Beklenmeyen ölüm sonrasında Dilara’nın hatırasını yaşatmak isteyen Akıncı ailesi, kızlarının ölümünün birinci yılında mezarının baş kısmında mor kelebek bulan mezar taşı hazırlattı. Dilara’nın mor kelebeğe olan ilgisini, mezarına yansıtan ve aynı renkte çiçeklerle süsleyen aile, mezar taşına da duvak astı. Mezar taşının baş kısmına ’Kelebeğimiz sen hep bizimlesin, seni çok seviyor ve özlüyoruz’ yazdıran Akıncı ailesi, Dilara’nın evlenmeyi planladığı sevgilisinin ’Ömür denilen bu radyoda sensizlik adlı parça çalıyor yine. Rabbimin hatırı var sustuk eşlik ediyoruz işte..’ sözlerine de mezarda yer verdi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
o taşa kelebek yaptıracağınıza kafanıza bi tülbent örtü filan yaptırın, mezarlığa açık kafa girmişler
Sende bu süre zarfında umarım bu kafayı değiştirirsin...
AMA DOGRU MADEM TÜLBENT NE ALAKA. TABUTUMUZUN ÜZERİNE NEDEN KOYARLAR PEKİ.. MEZARLIĞA SAYGIDAN OKUNAN DUAYA SAYGIDAN BAŞ ÖRTÜLMELİDİR. ALLAH RAHMETİNİ ESİRGEMESİN. O KARDEŞİMİZİN AMEL DEFTERİ KAPANDİ. BİZ KENDİ AMELİMİZE BAKALIM.
ey yorum yazan kişi, onlar sevdikleri insanın mezarına gidebilmişler peki senin ne garantin var belki insanların seni ziyareti edecekleri bir mezarın dahi olmayacak...
ne alaka tülbent her şeyi çözecekmi herkesin inanış tarzı kendine sadece bi Allah rahmet etsin inş yazaydın
@undefined allah razi olsun cok guzel yazmişiniz
Dilaranin ablasi olarak sana cok guzel seyler yazardimda sag olsun sana guzel cevap yazmislar !!!
allah rahmet eylesin çok da güzelmiş
buda haber mi şimdi yani...kelebek mezaın sırrıymışşş...bende bişey sansammm ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler