HABER

Dilenmeye 'servisle' gidiyorlar

Dilenci çetesi elemanlarını 'işyerine' arabayla götürüyor. Dilencileri takibe alan gazeteciler evden otomobille alınarak dilenmeye götürülen bir şahsı kare kare görüntüledi.

Dilenmeye 'servisle' gidiyorlar
İstanbul Halıcıoğlu'nda boynunda kanlı iple, dövülmüş olarak yarı baygın bulunan 5 yaşındaki Bedrettin K.'nın ailesinin diğer dilendirilen kişilerle birlikte kaldığı Topkapı'daki evlerine, dilenciler tekrar yerleşti.
Dilencileri takibe alan gazeteciler evden otomobille alınarak dilenmeye götürülen bir şahsı kare kare görüntüledi.
İşte, dilencilerin gözaltına alınmasıyla sona eren takibin hikayesi:
Cuma günü saat 11:50'de dilencilerin kaldığı evin önüne 01 -- 554 plakalı beyaz renkli Renault Toros marka otomobil yanaştı. Sağ bacağı diz kapağından kesik olan 48 yaşındaki Zekeriya Bülbül, tek ayağı üzerinde sekerek otomobile biniyor.
Topkapı'dan hareket eden otomobil Millet Caddesi'nden çevreye yoluna çıkarak Bayrampaşa'ya girdi. Cadde üzerinde otomobili park eden sürücü Mustafa Taşyürek, dilenmeye getirdiği Zekeriya Bülbül'ü otomobilin bagajından çıkardığı tekerlekli sandalyeye bindirdi. Daha sonra tekerlekli sandalyeyi itmeye başlayan Mustafa Taşyürek, binaların giriş kapısındaki zillere bastı, tekerlekli sandalyedeki Zekeriya Bülbül de balkon ve camlara çıkanlardan para istedi. Bazı vatandaşların aşağıya attıkları demir paraları ise Mustafa Taşyürek topladı.
Yarım saat boyunca bu şekilde dilenen ikili, bu kez soluğu Bayrampaşa Muradiye Camii'nin önünde aldı. Cami önünde güvenlik önlemi alan polis, hemen harekete geçerek tekerlekli sandalyedeki Zekeriya Bülbül ve onu dilendiren Mustafa Taşyürek'i gözaltına aldı.
Habertürk


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön