Dili sürekli büyüyen küçük kız!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde dili sürekli büyüyen 1,5 yaşındaki küçük kız tedavi için yardım bekliyor.

Dili sürekli büyüyen küçük kız!
HAKKARİ (İHA) - İlçenin Yeni Mahallesi’nde dili her geçen gün biraz daha büyüyen 1,5 yaşındaki Gülbahar Ataş, Türkiye’de ender görülen bir hastalıkla pençeleşiyor. Dili ağzından taşarak 4-5 santim dışarıda kalan, nefes almakta ve yutkunmakta zorlanan Küçük Gülbahar’ın ailesi tedavi için yardım bekliyor.
Maddi imkansızlıklar nedeniyle kızı Gülbahar’ın tedavi masraflarını karşılayamadığını belirten baba Ubeyt Ataş, 3 ayda bir aldığı engelli maaşıyla geçindiklerini belirterek, “Biz 12 nüfuslu bir aileyiz. 4 çocuğum evlendi. Şu an evde 8 kişiyiz. Gülbahar çocuklarımın en küçüğü. Doğarken dil büyüme hastalığıyla dünyaya geldi. Dili her geçen gün biraz daha büyüyor. Onu tedavi etmek için birkaç kez Ankara’ya götürdük ama tedavisi uzun süreli olduğu ve maddi sıkıntılar yaşadığımız için artık hastaneye götüremiyoruz. Ankara’daki doktorlar Türkiye’de ender görülen bir hastalık olduğunu ve Gülbahar'ı ayda bir tedaviye getirmemizi söylediler. Engelli maaşı dışında bir gelirimiz yok, o yüzden tedaviye götüremiyoruz. Bunun için yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.
Anne Zübeyda Ataş ise, kızının doğuştan dil büyüme sorununun olduğunu dile getirerek, “3 defa Ankara’ya götürdük. Maddi durumumuz kötü olduğu için geliş gidişlerde sıkıntı yaşıyoruz. Yetkililerin bize bir yardımda bulunmalarını istiyoruz. Doktorlar bu hastalığın nadir olarak görüldüğünü söyledi. 1 yıl boyunca tedavi görmesi gerekiyor. Yemek yiyemiyor. Sadece mamayla besleyebiliyoruz, o da zor oluyor. O yüzden gelişemiyor. Kızımızı tedavi etmek için yardım eli bekliyoruz” diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Bu ne ya madem paran yok ne işin var 10 tane çocukla kardeşim siz manyakmsınız
ne alakası var paran olursa nolacak sabancı demedimi çeşke fakir olaydımda çocuğum sakat olmayaydı kınama kınanacak hale gelirsin
serkanyurttas hastamısın sen? aynı paranın 12 boğaza bakması ile 2 boğaza bakmasını bir mi tutuyorsun? bu sürekli kontrol edilmesi gereken bir hastalık (tedavisi varmı bilmiyorum). 12 yerine 2 yapsalardı belki diğer boğazlara verecekleri para ile bu çocukcağıza çare bulacaklardı.
para yok çocuk çok.rabbim fakire çocuk zengine para veriyo.. allah yardımcıları olsun ama azda akıllı olmak lazım yaaa. hani her çocuk nasibiyle doğardı ne oldu.
ebe kardesim allah kimseyi cahıl etmesın be zaten hep cahııllgımzden bu hallere geldık ya yavrum benim nasıl acı cekıyordur ya sayın baskanım yardım etsin suriyelilere yapılanları azıcıkta olsa kendi milletinize ypaın lutfennnn
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler