HABER

Dinamo Bükreş stat arıyor

Romanya Birinci Lig takımlarından Dinamo Bükreş, gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'ne katılması durumunda maçlarını oynayacağı stat arıyor.

Ligde en yakın takipçisi Steaua Bükreş'in 13 puan önünde şampiyonluğa doğru giden Dinamo Bükreş, stadının UEFA kriterlerine uygun olmaması nedeniyle Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayabileceği stat için Romanya dışında aramalarını sürdürüyor.

Dinamo Bükreş Başkanı Cristian Borcea yaptığı açıklamada, "Dinamo Bükreş'in bu sezon şampiyonluk şansı çok yüksek. Bizim stadımızın Şampiyonlar Ligi maçları için uygun olmaması nedeniyle yurt dışında stat arayışlarımız devam ediyor" dedi.

Kulüp başkan yardımcısı Florin Raducioi'nin İtalya ve İspanya'da arayışlarını sürdürdüğünü söyleyen Borcea, "İtalya'da 700 bin Rumen göçmen, İspanya'da ise 1 milyondan fazla vatandaşımız yaşıyor. Burada bulacağımız bir statla maçlarımızı kendi sahamızda gibi oynayacağız" diye konuştu.

Borcea ayrıca, ezeli rakipleri Steaua Bükreş'in sahasını kullanma konusunda yapılan teklifleri de reddettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön