Dinar'da öldürülen iki kız kardeş defnedildi

Dinar'da öldürülen iki kız kardeş defnedildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, silahla öldürülen iki kız kardeşin cenazesi, köylerinde toprağa verildi.

İlçeye bağlı Çayüstü köyünde silahla vurularak öldürülen kız kardeşler Aysel Ş. (20) ve Hatice Ş'nin (16) cenazeleri, Afyonkarahisar Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından evlerine getirilerek helallik alındı.

Cenazeler Çayüstü Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenaze törenine, kızların yakınları, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Dinar Adliyesinde işlemleri tamamlanan baba Nihat Ş. de katıldı.

- Olay

Dinar ilçesine bağlı Çayüstü köyünde yaşayan Aysel (20) ile kardeşi Hatice Ş. (16), ikamet ettikleri evde, başlarından silahla vurulmuş halde bulunmuş, kız kardeşlerin cesetleri otopsi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Otopside, her iki maktulün de ateşli silahla öldürüldüğü ve Aysel Ş'nin 5 aylık hamile olduğu belirlenmişti.

Gözaltına alınan iki kız kardeşin anne ve babası serbest bırakılırken, gözaltındaki ağabey Bayram Ş'nin adli tıp raporunun çıkmasından sonra suçunu itiraf ettiği öğrenilmişti.

Suç aleti tabanca, şüpheli Bayram Ş'nin yer göstermesi sonucu, olay yerine yaklaşık 600 metre uzaklıkta toprağa gömülü halde bulunmuştu.