Direğe çıkan kişi ekipleri seferber etti

Adapazarı ilçesinde 65 metre yüksekliğindeki baz istasyonun direğine çıkan kişi, ekiplerin ikna çabalarına rağmen 16 saattir eylemini sürdürüyor.

Sakarya - Dün gece Şeker Mahallesi'ndeki baz istasyonunun direğine çıkan kişiyi gören çevredekiler durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen emniyet ekiplerinin ikna çabalarına rağmen eylemine devam eden kişi, geceyi direkteki platformda yatarak geçirdi. Polis ve 112 Acil Servis ekipleri, sağır ve dilsiz olduğu belirtilen kişinin ikna edilmesi için 16 saattir bölgede bekliyor.Baz istasyonunun yakınında torna atölyesi bulunan Vefa Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemciyle irtibata geçmeye çalıştıklarını ama başaramadıklarını söyledi. Saatlerdir şahsın aşağı inmesini beklediklerini anlatan Coşkun, şunları belirtti:"Sağır ve dilsiz olduğunu düşünüyoruz. Dün geceden beri nöbetteyiz. Yaklaşık 15 saattir burada kendisi. Dürbünle bakıp kontrol ediyoruz ara sıra, hazırlıklı gelmiş. Döne döne uyuyor burada. Gayet rahat durumda. Ailesinden gelen de olmadı. Suyunu falan da yanında getirmiş zaten. Güvenlik güçleri de elinden geleni yapmaya çalıştı. İtfaiye merdiveniyle çıkmaya çalıştılar ama boyu yetmedi. Psikolog gitti yanına ama tepki vermedi bile. Hiçbir şekilde konuşmuyor, derdini anlayamıyoruz. Tabi ne olduğunu da bilmiyoruz. Merdivenle almaya çalışsalar yine sıkıntı. Bir kişi çıkar ama iki kişi inemez." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
adamın rahatı iyiymiş siz niye düştünüz derdine degişiklik olsun diye böle bişi yapmış piknige gelir gibi hazırlıklı gelmiş sıkıntı yok )
Diğer Haberler