HABER

Dirençli sinüzite çözüm

Ağızdan ilaç alamayan sinüzit hastaları için çare.

Dirençli sinüzite çözüm

Aslında basit bir hastalık gibi görünse de sinüzit birçok kişi için tahammül edilmesi zor ağrılara neden olabiliyor ve yaşam kalitesini düşürüyor.

Sinüzit tedavisi konusunda yapılan çalışmalar sonucunda yeni bir tedavi yöntemi geliştirildi. Bu yöntem sayesinde ileri derecede sinüzit hastaları için artık çare var.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, yeni uygulamaya başladıkları yöntemin ağızdan kullanılan ilaçlar gibi kana karışmadığı ve hedeflenen bölgeye ilacın direkt ulaşmasının etkinliği artırdığına dikkat çekiyor:

"Sinüzit, aerjik nezle gibi burun hastalıklarının tedavisinde burun temizliği ve burun yolu ile uygulanan ilaçların oldukça etkili olması beklenir. Bu amaçla serum fizyolojikli damlalar, deniz suyu, steroidli spreyler vs. sıklıkla kullanılır. Ancak çoğu zaman istenilen olumlu etki görülmez.Bunun sebebi ilaçların burun içine yeterli ve etkili bir püskürtme ile ulaşamamısıdır.Bu sorunu çözmek için geliştirilen yöntem sayesinde, burun ve sinüs içi her bölgeye, yüksek konsantrasyonlu ve düşük hacimli ilaç dağıtımını sağlıyor. Bu sistemin bir özelliği de ağızdan kullanımdan farklı olarak kana karışmaması.Bu nedenle ilaca bağlı yan etki yok denecek kadar azdır.Hedeflenen bölgelere ilacın direkt ulaşması tedavinin etkinliğini de artırır."

Op. Dr. Süreyya Şeneldir, yeni yöntemin muayenehane ortamında kolayca uygulanabilen bu yöntem olduğunu da belirtti.Şeneldir, özellikle bazı tip hastalar için bu yöntemin ideal olduğunu ifade etti:

"Dirençli sinüzitlerde, Sinüzit ameliyatı sonrası, Ağızdan uzun dönem ilaç kullanmayanlarda, Tekrarlayan burun polipleri olan hastalarda, Alerjik rinit hastalarında, bu yöntem iyi sonuç elde edilen bir yol olarak akılda tutulmalıdır."

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, uygulamanın nasıl yapıldığıyla ilgili de bilgi verdi:

"Yöntemin uygulanması ortalama 1-2 dakika sürer. Doktor tarafından verilen ilaçlar uygulamanın yapıldığı sisteme doldurulur. Baş hafifçe öne doğru eğilerek püskürtme uçları burun deliklerine yerleştirilir. İlaçlar tamamen bitene kadar püskürtme işlemine devam edilir. Uygulama sonrası kişi günlük yaşamına devam edebilir. "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön