Dışişleri Bakanlığı'ndan Hakan Atilla açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum edildiğini belirterek, "Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Hakan Atilla açıklaması

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde yargılanan Hakan Attila hakkındaki karara ilişkin, "New York Güney Mahkemesi bugün adil yargılama ilkesiyle bağdaşmayan ve tamamen kurgudan ibaret bir sürecin sonucunda Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'yı suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum etmiştir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, mahkemenin yabancı bir devletin kamu bankası temsilcisini mahkum ederek, ABD yaptırımlarına ilişkin mevzuatın uygulanmasında emsali olmayan bir karara imza attığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir."

ABD'deki İran yaptırımları davasında yargılanan Atilla, davaya bakan Yargıç Richard Berman'ın açıkladığı karara göre 32 ay (2 yıl 8 ay) hapis cezası almıştı.

Yaklaşık 14 aydır hapiste bulunan Hakan Atilla'nın hapiste geçirdiği sürenin 32 aydan düşüleceği bildirilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
AYAKKABI KUTULARINDAKİ DOLARLAR,SIFIRLANAN PARLAR PEK SAHTE DELİL GİBİ DURMUYOR.SAHTE OLAN SİZİN YALANCILIĞINIZ.
Hayvanat bahçesi müdürünü tübitakın basına geçirmişşin tape ler sahte diyor . Adamlar kanıt olarak kullandı , demek ki gerekler ve sahtekar sizsiniz. 2 gün sonra Halkbank a kesilen cezayı odeyerekte bunu ispatlayacaksınız. Madem sahte ödeme yürekliysen :)
OĞLUM EVDE NE VAR.ZARRABIN VERDİĞİ RÜŞVETLER VAR BIBA.
Keşke askerlerimiz ergenekon, balyoz gibi iftiralarla cezaevlerine alınırken bu duruşu sergileyebilseydik. çok yazık onlarca masum insan aileleri ile birlikte çok acılar çekti
bu sucu o arkadaşa işletenler türkıyede önemlı makamlarda o arkadaş hapıste varmı böyle bır şey vatandaşını koruyamıyan bır ülkemı olduk acaba
bize karşı herşey sahte zaten daha bir kere haklısınız dediğinizi duymadım
hala bu hükümete oy verenlerin ramazan ramazan allah belasını versin hakkımı helal etmiyorum
Diğer Haberler