Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan sert açıklama!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Sözde “Suriye Demokratik Güçleri” heyetini kabul etmesiyle ilgili açıklama geldi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan sert açıklama!

İşte Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Sözde “Suriye Demokratik Güçleri” heyetini babulü hakkındaki soruya cevabı:

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde “Suriye Demokratik Güçleri” (SDG) heyetini kabul etmesini kınıyoruz. Terör örgütü uzantılarına suni meşruiyet kazandırmaya yönelik bu teşebbüs müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmayan son derece yanlış bir adımdır.

Suriye’nin siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü hedef alan gündemlerin ilerletilmesine müsaade edilmemesinin önemini ve Türkiye’nin milli güvenliğini temin etmek için gerekli gördüğü önlemleri almaktan çekinmeyeceğini tekrar hatırlatıyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sert açıklamaya bakın ''kınıyoruz'' görende tehdit falan etti sanır
Fransa Esatdan yana, Eset eli kanlı diyenler ABD ile ortak çalışmış demekki. Suriyenin bölünmesini sağlayan ABD nin burada asker yığmasına neden olan TIK adamdır, tık yok.
hesapları derin er yada geç şidetli bir savaş kapıyı çalacağından şüphe olmasın tahminlerim inşallah doğru çıkmaz ortadoğu bir müddet daha kan ağlar ancak batının burnunun sürtüleceğide uzak değil
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler