HABER

Dışişleri’nden İsrail’e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in uluslararası hukuka aykırı olarak Filistin topraklarında sürdürdüğü yerleşim faaliyetlerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail makamlarının, işgal altındaki Filistin topraklarında yürüttüğü yerleşim faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek, Doğu Kudüs’te bulunan Silvan semtinin merkezinde işyerleri ve Gilo yerleşiminde 130 ilave birim inşa edilmesine onay vermesini şiddetle kınıyoruz” denildi.

İsrail’in uluslararası hukuka aykırı olarak Filistin topraklarında sürdürdüğü yerleşim faaliyetlerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Uluslararası toplumun tüm çağrılara rağmen sürdürülen bu faaliyetler taraflar arasında doğrudan müzakerelerin başlatılmasını engellemekte ve iki devletli çözüm vizyonunu ciddi biçimde tehlikeye sokmaktadır.

İsrail’i bir kez daha uluslararası hukuktan kaynaklanan sorumluluklarına uygun hareket etmeye ve barış zeminini tahrip eden faaliyetlerden vazgeçmeye çağırıyoruz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler