Dışişleri'nden terör örgürü IŞİD'lilerin tahliyesi ile ilgili açıklama!

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PYD/YPG’nin, IŞİD mensubu teröristlerin Rakka’dan tahliye edilmesi için yapılan gizli anlaşmanın son derece vahim ve ibret verici olduğu değerlendirmesinde bulundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından bu anlaşmaya ‘saygı duyulduğunun’ görülmesinden esef duyulmuştur” denildi.

Dışişleri'nden terör örgürü IŞİD'lilerin tahliyesi ile ilgili açıklama!

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde “Suriye Demokratik Güçleri”nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG’nin Suriye’deki amacı DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldubittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, söz konusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya “saygı duyulduğunun” görülmesinden de esef duyulmuştur."

Rakka'dan ayrılan IŞİD'li teröristler böyle görüntülenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Bunlar milletin aklı ile dalga geçiyor bu kanaate vardım artık..ya siz akp liler şaka mısınız ???
@maslan_1980_giphi senin gibi akılsızlar neler olup bittiğini görüntülerlede algılayamaz siz gidin direk içlerine girin ancak anlarsınız ahmaklar sürüsü
onlar sadece tahliye ediyor siz muayene edip teçhizatını vererek gönderiyordunuz
@mert0702ak Sende ordaydın sanırım bugörüntüler neyin ne olduğunu sana anlatmıyorsa kafatasının içini kontrol ettir bence havadan başka bir şey yok orda
Daha bir iki yıl önce : ışid , öfkeli bir grup genç diyordunuz. Şimdi noolduda sinirlenir oldunuz?
@schraube ABD NİN YAPTIĞI BU REZİLLİKLERE TEK KELAM ETMEZSİNİZ ÜLKENİZE SAIRA GELDİĞİNDE AĞZINIZA NE GELİRSE SÖYLERSİNİZ YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ İNSANA BE IŞIDE KİMİN YARDIM ETTİĞİNİ BU GÖRÜNTÜLERLEDE ANLAYAMIYORSUNUZ YA BEYİNSİZSİNİZ YA ART NİYETLİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler