HABER

Dışişleri'nin yeni sözcüsü Levent Bilman oldu

Dışişleri'nin yeni sözcüsü Levent Bilman oldu

Ankara (AA)- Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Namık Tan'ın İsrail'e atanmasının ardından yeni sözcü Levent Bilman oldu. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, birkaç saat önce tebliğ edilen karar çerçevesinde, Dışişleri Bakanlığının kamuoyu ve basına açık yeni yüzü Mehmet Levent Bilman olacak.

Bilman, Kuzey Doğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığında Elçi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Kıbrıs konusundaki uzmanlığıyla bilinen Bilman, Birleşmiş Milletler nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Müsteşarlığı görevini yürütmüş, Annan planının son şeklinin verildiği Burgenstock görüşmelerinde de Türk heyetinde yer almıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgilenen Bilman'ın 7 Eylül 2005 tarihinde Dışişleri sanat galerisinde fotoğraf sergisi açılmıştı. Bu arada, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün özel müşavirliğine de Murat Salim Esenli getirildi. Daha önce Amerika Kıtası ile İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Esenli, Brezilya Dışişleri Bakanı Celso Amorim'in kızı ile evli.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön