DİSK önündeki gruba gözaltının yeni görüntüleri paylaşıldı

DİSK Genel Merkezi önünde toplanarak Taksim Meydanı'na yürümek isteyen grup gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da yer aldı. Gözaltına alınanlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Öte yandan gözaltına alınma anına ilişkin yeni görüntüler paylaşıldı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle DİSK yöneticileri Beşiktaş'taki genel merkez binası önünde toplandı. Grup, Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Ancak polis, sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlattı. Valiliğin de yürüyüşe izin vermediğini belirten polis, gruptan temsilcileri araçlarla Kazancı yokuşuna götürülebileceğini belirtti. Ancak grup yürümekte ısrar edince arbede çıktı.

GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yürümek isteyen Beşiktaş'ta 15, Beyoğlu'nda 9, Şişli'de 20, Fatih'te 4 ve Kadıköy'de 11 kişi olmak üzere 59 kişiyi gözaltına aldı.

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu'nun da aralarında bulunduğu 59 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

DİSK üyelerinin gözaltına alınma anlarına ilişkin yeni görüntüler paylaşıldı. Emniyetten paylaşılan görüntülerde grup üyeleri ile polis ekiplerinin konuşmaları ardından gruptakilerin gözaltına alınmaları yer alıyor.