HABER

Diyaliz hastası genç kadının dramı

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Taşbaşı Köyü'nde genç yaşta yakalandığı böbrek hastalığıyla mücadele eden 2 çocuk annesi kadın, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Şehirden 40 kilometre uzaklıkta bulunan ve etrafı dağlarla çevrili olan 150 hanelik Taşbaşı Köyü'nde ikamet eden 2 çocuk annesi diyaliz hastası kadın, ölmek istemediğini söyleyerek yetkililerden yardım istiyor. Yaklaşık 4 yıl önce böbrekleri işlenemez hale gelen Zübeyde Demir (35), maddi imkansızlıklar yüzünden tedavisini sürdüremediği belirtildi. İlaç deposu haline gelen evin bir köşesinde diyaliz ilaçlarını kendi imkanlarıyla hazırlayarak sabah-akşam tedavisini yaptıran genç anne, yoksulluk yüzünden dışarıya açılıp tedavisini yaptıramadığı bildirildi. Diyalize bağlı olarak yaşam mücadelesi veren annelerinin yanında hiç ayrılmayan çocukları Avdel (9) ile Emir (3), annelerinin bir an önce iyileşmesini istiyor.

Zübeyde Demir ise, "Ben diyaliz hastasıyım, tedavimi evde yapıyorum. Aylık olarak da kontrole gitmek istiyorum. Eşim de işsiz. Ancak imkanlarımız el vermediği için tedavimi doğru düzgün yapamıyorum. Çocuklarımı mutlu etmek istiyorum, ancak elimde hiçbir şey gelmiyor. Aynı evde 2 aile 12 kişi birarada yaşıyoruz. Genç yaşımda bu hale düştüğüm için çok üzülüyorum. Tedavimin yapılması için yardım eli bekliyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön