Diyanet, Çocuk Gelişimcisi ve Öğretmen mi alıyor? İşte başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamayla KPSS sınav sonucuna göre öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı yapılacağı duyuruldu. Diyanetin alacağı öğretmen ve çocuk gelişimci şartları neler? Diyanet ne zaman çocuk gelişimcisi alacak?

Diyanet, Çocuk Gelişimcisi ve Öğretmen mi alıyor? İşte başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamayla KPSS sınav sonucuna göre öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı yapılacağı duyuruldu. Diyanetin alacağı öğretmen ve çocuk gelişimci şartları neler? Diyanet ne zaman çocuk gelişimcisi alacak? Diyanet KPSS puanına göre mi öğretmen alacak? Detaylar haberimizde…

Öğretmen ve çocuk gelişimcisi için açıklama!

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen açıklamayla KPSS puan sırasına göre çocuk gelişimi ve öğretmen alımı yapılacağı duyuruldu. Açıklamayı duyan ve KPSS’den yüksek puan alan öğretmen ve çocuk gelişimcisi adayları “Diyanet’in alacağı öğretmen şartları neler, Diyanet ne zaman öğretmen alacak, Diyanet çocuk gelişimcisi mi alıyor” sorularını sormaya başladı. Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı nasıl çocuk gelişimcisi ve öğretmen alacak? Sözlü sınav yapılacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS puan sıralamasını esas alarak alacağı kadronun 3 katı kadar adayı sözlü sınava çağıracak. Diyane’in internet sitesinde yapılan açıklamaya göre merkez teşkilatında açık bulunan kadrolar için; Anadolu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği lisans programları, üniversitelerin çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliğini bitiren adayların KPSS puan sıralamasına göre sözlü mülakatı da yapılarak kadroya alımı yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen alımı hangi yıl KPSS puanına göre yapılacak?

Diyanet öğretmen alımı için 2019 veya 2018 KPSSP121-16 sınavından en az 60 puan alan öğretmenleri, 2018’de B grubu kadrolar için yapılan sınavın KPSSP3 puan türünden en az 60 alma ve pedagojik formasyon belgesine sahip olma şartı bulunuyor.

Diyanet çocuk gelişimcisi ve öğretmen alımı başvuru formu
Başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar sinav.diyanet.gov.tr adresinden 22 Haziran – 6 Temmuz tarihleri arası 08.30 – 16.30 saatleri arasında başvuru formunu doldurduktan sonra herhangi bir il ya da ilçe müftülüğüne şahsen başvuru yapabilecek.
Sınav sonucuna ilişkin bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Güzel haber. inşallah ehil insanlar başvur.
biz siz kalmıştınız
diyanet neden il ilçe müftülüklere müftü yardımcısı olarak kadın almıyor bu din sadece erkklremi indirildi.camielerde 1 er tanede bayan görevlii olsa .olmama sebebi ne bir kadın gidip kadın görevliye danışma soru soramazmı o kadar hafız imamhatip ilahiyat mezunu bayan var
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler