Diyanet İşleri Başkanı olmak çok kolay abi! Ahmet Hakan yazdı

Ahmet Hakan, bugünkü "Diyanet İşleri Başkanı olmak çok kolay abi!" başlıklı yazısında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, deizm tartışmalarına verdiği tepkiye değindi. Erbaş'ın "Deizm sapıklıktır. Benim bu tanımımdan sonra hiçbir gencimizin buna itibar edeceğini zannetmiyorum" açıklamasına ilişkin Hakan, "Diyanet İşleri Başkanı olmak ne kadar da kolay bir iş" ifadesini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı olmak çok kolay abi! Ahmet Hakan yazdı

'Diyanet'e başkan olmanın' kolay olduğunu belirten Hakan, yazısında "Düşünsene: Diyanet İşleri Başkanı olarak çıkıp “Deizm sapıklıktır” diyorsun... Ve bunun üzerine deizme kayan ne kadar genç varsa hepsi... “Diyanet İşleri Başkanımız kaydığımız deizm için sapıklık dedi oğlum... Hemen vazgeçelim bu deizmden” diye karşılık veriyor. Bu kadar basit yani!" dedi. Hakan, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Abuk sabukluklarla, şapşallıklarla, sersemliklerle, tuhaflıklarla, mantıksızlıklarla, fıtrata aykırılıklarla doldurulması meselesine girmene falan hiç gerek yok.

“Deizm sapıklıktır” de ve işi bitir!

Vallaha çok kolay iş, billaha çok kolay iş!

Maaşı nasıl acaba?"

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DEİZM NEDİR?

Deizm; 17. ve 18. yüzyılda ortaya çıkmış tüm dinleri reddeden Tanrı'yı sadece bir ilk neden olarak kabul eden yani tanrının varlığına inanan inanç felsefesi şeklidir. Semavi dinlerde yani Musevilik, Hıristiyanlık, islam gibi dinlerde insanın, önceden evrim geçirmeksizin yaratıldığına inanılır. Bu inanış deizmde yoktur. Deistler genelde doğaüstü olayları (kehanet veyahutta mucizeler), yaradanın dinlerle olan bağını, kutsal metinleri ve ortaya çıkmış tüm dinleri reddederler. Bunun yerine; deistler doğru dini inanışların insan mantığında ve doğal Dünya'nın kanunlarında görmeyi tercih ederler. Bu doğrultuda da; varolan tek bir tanrının ya da üstün varlığı kabul ederler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
İSANLARIN ATEİSM VE DEİST E DOĞRU KAYDIĞI HABELERİ SON 10 YILDIR ARTARK DEVAM ETMEKTE.BU OLAYIN NEDEN AKP VE SALYA SÜMÜK FETÖ ZAMANINDA ÇOĞALMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ.İNSANLAR BU ŞARLATANLARA BAKIYOR BAKIYOR DİNSİZLEŞİYOR.DEVLETİN TEPESİNDE HIRSIZLIK,SORU ÇALMA,BÖCEK YERLEŞTİRME,İFTİRA,AYAK KAYDIRMA,ZİNA VE DAHA SONRA ALLAHU EKBER.ZATEN KAFASI KARIŞIK İNSANOĞLU ALLAHI BULAMAZKEN EN SONUNDA BEN YOKUM ARKADAŞ DİYOR.ASLINDA ÇOKDA DOĞRU YAPIYOR
@berkuygurc BÜTÜN DİNLER VE MEZHEPLER İNSANLIĞIN DÜŞMANIDIR.İNSANLAR SİZLERE BAKIP BAKIP GİDİP ATEİST YADA DEİST OLUYOR HAKLILARDA.ÇÜNKİ UYGULAMALR VE MESAJLAR,ARTIK GÜNÜMÜZ DÜNYASINA UYMJYOR.PEYGAMBERE BAKIYORUZ 9 YAŞINDAKİ ÇOCUKLA EVLENMİŞ.3 HALİFE YATAĞINDA ÖLMEMİŞ ÖLDÜRÜLMÜŞ.MUHAMMED ÖLMÜŞ 3 GÜN CENAZESİ GÜNEŞDE KALMIŞ KOKMUŞ.KİM BAŞA GEÇECEK KAVGASINA DÜŞMÜŞLER V.S. V.S..EN ÖNEMLİSİ DİNLER VE KUTSAL SANILAN KİTAPLAR GERÇEK DEĞİL SAĞDAN SOLDAN ARAKLAMA BİLGİLERLE DOLU.O ZAMANKİ DÜŞÜNÜRLER DÜNYA DÜZ DİYORLARMIŞ,MUHAMMEDDE DÜZ DİYE YAZMIŞ.DAHA ÇOK ÖRNEK VAR
genclerı bır kenara bırakın mıllet artık camılere bıle gıtmıyor evınde ıbadet edıyor camıler dedıkodu yerı halıne geldı imamlar sankı hükümet emrınde gıbı davranıyo fetvalar tepeden gelıyor mıllet dınden sogudu yobazlıklarınız yüzünden
Ateistlere uygun bir din... Admin tam senlik. İslam dinine bu kadar muhalefet olduğuna göre
Deizm tüm kitapları reddeder uydurma ve hikaye olduğunu düşünür bir yaratıcı var derler.Sapık bi deist veya ateist görmedim.
şaşırmış Bu Din Düşmanları
maaşını kerhane ve meyhanelerden alan dıyanetçiler.
ARTIK ESKİSİ GİBİ İNSANLARI KANDIRAMAYACAKSINIZ.KAFANIZA GÖRE KURDUKLARI DİNLERİN SONU GELİYOR.
kimin sapık olduğu belli, görüyoruz her gün haberlerde. 9 yaşında kız çocuğuyla evlenen, onlarca karısı, cariyesi ve kölesi olan ve hatta evlatlığının karısını bile kendisine karı yapan sapık bir arabın uydurduğu dine mi inanalım yani!?
her iş bıttı de maasamı takdınız yaa
diyanet başkanı doğru söyledi Ahmet HAKAN sence ne demeliydi deizm ne olduğu belli, deizme kayan genç varsa mahşerdede hesabını verir kafir olarak sonsuz cehennem onları bekliyor. ALLAH cc.nin emirlerini hafife alanlar mahşerin dehşetini gördüklerinde eyvah demeleri onları kurtarmayacaktır.
ya onlari bu yola.itenler ne.olacak orada saray yapilacakmi mesela
@hanedanhakan işin can alıcı noktası şu sanane ulan sanane milletin inancından
senın maasıın ne kadar mılletın aldıgında gozun mu var
Bunların derdi insanların deist olması değil derdi bu toplumda çoğunluk dinsiz olursa din siyaseti yapıp insanları kandıramamak olur :)
Evet deist yetişen ve kendini tarif ederken ben ateis im diyen çok insan var. onlardan allah var diyen de var doğa ya inanan da ilginç ama gerçek ve ülkemizde çok var. bu insanların içinden sadece 1 tanesini doğru yola sokabildik ama gerisi ne olacak, diyanet çok gevşek çalışıyor cami paralarıyla sadece hac işleriyle uğraşacağına gençlerle de ilgilense iyi eder, cemaat hocalarının elini ayağını öpsünler.
isteyen istediğine inansın benim inancıma göre hesap günü var orada hesaplarını verirler
Sahte müslüman sırtlan suratlı
Dine inanmıyorum. Deistim ama bir yaratıcının varlığını da sorguluyorum.. eğer bir yaratıcı varsa neden her kuluna eşit değil..neden ..neden..neden.. belki o da yok.. kimbilir..
çokda işim olmaz dinle falan...ama bir kaç sene önce araştırdım ve en mantıklısı deizm geldi..yaklaşık 5 senedir deistim..hiçbir dine inanmıyorsun (gereğide yok ????) tek tanrı....görmeyiz bilmeyiz fikrimiz yok..ama dinlere ve peygamberlere bakıyoruz, dünya düz diyolar amq...fikirleri var ama beyinleri yok hacı.
kim inanır diyanete hükümetin borazanı olmuş milleti dinden soğuttular camilerde siyaset yapıyor imamlar aldıkları paranın karşılığını veriyolar işte neyseki öte taraftada karşılığını allah verecek hepsine
DİN VİCDAN İŞİDİR PEYGAMBERLER ACIMASIZ DÜNYADA İNSALARA MERHAMET AŞILAMAK İSTEMİŞLER EĞER Kİ İNSAN DOĞA KANUNDA HAYVAN GİBİ YAŞARSA İNSANOĞLU GÜÇLÜ OLAN KAZANACAK HALKBU Kİ GERÇEK İSLAMDA İNSAN YÜCELTİLMİŞ YOZ YOBAZLAR YÜZÜNDEN BU FETÖ METÖ TİPLER İNSANLARIMIZI DİNDEN SOĞUTMUŞ DİNİ KULLANIP SİYASİ RANT MADDİ MENFAAT HALİNE GETİRİLMESİ ENGELLENMELİ !! ŞEYHMİŞ ŞIHMIŞ HACIYMIŞ BUNLARDAN İSLAM DİNİ KURTARILMALI DİYANET AKTİF BİLİNÇLİ İSLAM ANLATILMALI ŞİMDİ ÇOK KİTAP OKUDUM ATEİSTLERİN , DİNDARLARIN SONUÇ DETAYLI ARAŞTIRIN 6 MİLYAR İNSANIN KARAKTERİ YAN YANA GELSE HZ MUHAMMED OLAMAZ
Sapık diyen herkesten daha sapık bence. Oldu mu?
Hak isteyen terörist Din üzerinde düşüncesini söyleyen sapık NE bilgili idarecilerimiz vardır. Ey siz yönetenler teröristir,sapıklıktır kelimeleri sorunları çözmüyor,bu ülkenin çözülmesine işarettir.Bu konuları bilimsel olarak ele alalım,vurmak,kırmak,öldürmek çare olsaydı bugün bu bilimler olmazdı,artık işgal etiğiniz koltukların hakkını verin tekçi ve ırkçı zavalılığından kurtulub bu insanları bilimsel olarak ikna edin.
Diğer Haberler