Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Mursi kararı! 81 ilde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için, yarın öğle namazını müteakip her ilde bir camide gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Mursi kararı! 81 ilde kılınacak

AA'nın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından, Mursi için yurt genelindeki tüm il ve ilçe müftülüklerine, gıyabi cenaze namazı kıldırılması için yazı gönderildi.

Gıyabi cenaze namazı, yarın yurt genelindeki tüm merkezi camilerde öğle namazını müteakip kılınacak.

Erbaş, Hacı Bayram Camisi'ndeki gıyabi cenaze namazını bizzat kıldıracak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 102 yorum
bızım neyımız oluyor bu adam. turkıyeye ne gıbı faydası olmus ne yapmıs. ısımız gucumuz sıyaset ve dın somurusu
dİYANETTE İŞGÜZARLIK YAPIYOR NERDE ARAP ÖLSE BÜTÜN CAMİLERE EMİR VERİYOR.YAS TUTUYOR.. ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HİÇ BİR ŞEY YOK.BEN BU TARAFLI ARAP SEVİCİ DİYANETTEN BIKTIM ARTIK
şehitlerimize bütün camilerimizde dua okunur rahmet dilenir caminin önünden bile geçmiş olsanız duyardınız.
Müslümanların din kardeşi senin neyin olur bilmem.
@beykozlu_2018 Keşke sende de biraz da olsa beyin esintisi olsa bu adam kimde şehitmiş birde ?
@saadet638 senin müslüman kardeşlerin hangi şehidine giybi cenaze namazı kıldırdı ?
@saadet638 müslümanın din kardeşi derken suriye arabistanın din kardeşi değil mi birtane garip mülteci almıyor gavur avrupaya sığınıyor ırak-iran kardeş değil mi yıllarca savaştı,ırak kuveyite bayramlaşmak için mi silahla işgal etmeye çalıştı arabistan htistiyanların ürettiği arabalarına altın kaplama yaptırırken yemenli çocukların tepesine bomba atıyor biz arabistan kralına 3 gün yas tutarken adamlar bizi iblemiyor bile bunlar yakın tarih daha osmanlıya ingilizler ile bir olup ne yaptıklarına hiç girmedim müslüman kardeş klavyesi olan yazıyor.
@celik_m_t5 her din kardeşinin cenaze namazını kılmaya kalkma yiğido yorulursun, Jandarma Teğmen Şafak Evran 38 yaşında dün toprağa verildi. Kıldın mı onunda cenaze namazını süpermen!
@phiukul_2015 Bu cevabınla süpersin. Şehitlerin sadece camide gereken yapılıyor. Daha sonra Hangi ilde veya ilçede şehidlerin giyabi namazları kılındı bilen varmı ? varsa beri gelsin.
allah rahmet etlesin ama ülkede hergün şehit var.doğal afetlerle boğuşuyoruz ağrıda 4 ölü var
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler