HABER

Diyanet Vakfı bunu yaparsa

HATAY (İHA) - Antakya'da yaşayan 6 kişilik Kazmacı ailesi, oturdukları Diyanet Vakfı'na ait evin kirasını ödeyemeyince, kış günü sokağa atıldı. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Yılmaz adlı vatandaşın Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olan Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladığı, Gazi Mahallesi 21 Sokak 13 Numara'daki 2 odalı evde 5 yıldır 6 nüfuslu Kazmacı ailesi oturuyordu. Ancak aile, akciğerlerinden rahatsızlanan baba Abidin Kazmacı'nın çalışamaması nedeniyle 2 yıldan bu yana aylık 30 milyon lira olan kira bedelini ödeyemedi. Bunun üzerine Diyanet Vakfı, faiziyle birlikte biriken 3 milyar 180 milyon liralık kira alacağını tahsil etmek için aileyi icraya verdi. Ailenin eşyaları, polis nezaretinde evden çıkartıldı. Kazmacı ailesi, yaşları 2 ile 11 arasında değişen Mehmet, Sibel, Gülsüm ve Sevcan isimli çocuklarıyla sokakta kaldı.

Evlere temizliğe giderek ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Sultan Kazmacı, kendilerini sokağa atan kişinin İl Müftüsü olduğunu öne sürerek, "Hiç mi vicdanları yok? Bu Müslümanlığa sığar mı? Müftü bunu yapar mı? Evimizi geri istiyoruz. Kazandığım para, çocuklarımın doktor parasına yetmiyor. Çocuğumun birisinde kalp yetmezliği var. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

Baba Abidin Kazmacı da yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım isteyerek, "Yakında kar da yağar. Biz 4 çocukla sokak ortasında ne yaparız? Evimizi geri versinler, başka bir şey istemiyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön