Diyarbakır’daki çocuk ölümü için şarbon iddiası

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne mide ve bağırsak kanaması ile getirilen E.T.'nin (8) bağırsak şarbonundan hayatını kaybettiği belirtildi. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Şerif Demir, çocuğun yapılan kan ve gaita tetkiklerinde bağırsak şarbonuna bağlı olarak hayatını kaybettiğinin ortaya çıktığını söyledi.

Diyarbakır’daki çocuk ölümü için şarbon iddiası

Bitlis’in Hizan ilçesinden 28 Ağustos’ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne mide ve bağırsak kanaması ile getirilen E.T., ameliyata alındı ve bir gün sonra yaşamını yitirdi. Ölüm nedeniyle ile ilgili yapılan kan ve gaita tetkiklerinde çocuğun bağırsak şarbonuna bağlı olarak yaşamını yitirdiği ortaya çıkarken, üniversitenin tetkikleri daha ileri bir laboratuvarda incelenmesi için ilgili birimlere teslim ettiği öğrenildi.

"ÇOCUĞUN BAĞIRSAK ŞARBONUNA BAĞLI YAŞAMINI YİTİRDİĞİ ORTAYA ÇIKTI"

Diyarbakır’da bugün şarbon hastalığına dikkat çekmek için Tabip Odası, Veteriner Hekimler Odası, Diş Hekimleri Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında, Diyarbakır’da tedavi gören 8 yaşındaki bir çocuğun şarbon nedeniyle öldüğü açıklandı. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Şerif Demir, Bitlis’ten Diyarbakır’a getirilen ve bağırsak ve mide kanaması olan bir çocuğun Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hemen ameliyeta alındığını söyledi. Ameliyattan sonra söz konusu çocuğun yaşamını yitirdiğini belirten Demir, “Laboratuvarda yapılan kan ve gaita tetkiklerinde çocuğun bağırsak şarbonuna bağlı yaşamını yitirdiği ortaya çıktı” dedi.

Tabip Odası Başkanı Demir, endişeli olduklarını ve daha fazla ölümlerin yaşanmaması için yetkilileri önlem almaya çağırırken, Dicle Üniversitesi Hastanesi ise şu ana kadar konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları 36 yorum
döviz saldırısıyla amacına ulaşamayan dış güçler şarbonla ülkemizin hayvancılığına darbe vurmaya çalışıyor. bu ülkeye başımızda reis varken şarbon marbon sökmez.
Henüz bir istifa var mı? YOK...OLMAZ DA....
o hastalıklı hayvanları getiren girmesine izin veren mahlukların kim tarafından korunduğu biliniyor.inş cehennemde cayır cayır yanarlar .
ben oyumu akepeye verdim baaa bişicik olmaz bunlar hedapalı
şarbon iyidir fiyatları düşürür
şu ana kadar tarım bakanının çoktan istifa etmesi gerekirdi
herşeyi dış güçlere abd ye bağlayıp iktidarı hiçbir sorumluluğa itmezsek olacağı buydu UYKUN BATSIN TÜRKİYE
Ne olacak ki..? Biri çıkar kaldırıldık der. Olur biter. Hepsi bu kadar.
@cakirferdi BU KONULAR HÜKÜMETİN İŞİ DEĞİL HÜKÜMET YOL VE KÖPRÜ YAPTIRIR 25 VEYA 30 YIL ÜLKEYİ YAPANLARA BORÇLANDIRIR ONLARA MİLLETİ KAZIKLATIR VE LÜKS ŞATAFAT İÇİNDE YAŞAMIYI BİLİRLER BİRDE CUMA ĞÜNLERİ BU GÜNAHLARI İÇİN CAMİ YE GİDERLER NAMAZI ABDEST ALIPTAMI KILARLAR ALMADANMI KILLARLAR ONU BİLMEM.
bi kadın vardı ''şarbon olduğu aslında iyi oldu'' diyen..şimdi biraz daha rahatlamıştır aşşağılık...
Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle sorumsuzluk ve insanların canını hiçe sayan bir yönetim yoktur.
Bunlar bize lanse edilenler. Bir de edilmeyenler var bile isteye.
şarbon her yerde?? layık mıyız? sonuna kadar.herkes hak ettiğini yaşarmış:)
Bu çocuğun katili şarbonlu hayvanları yurda sokan akp iktidarıdır.
marketlere gelen etler renksiz kokusuz , giren anguslar ithal inekler.. o çocuğun vebali kime ait sayın kıravatlı saygıdeğer bürokrat ve bakanlar akp li yetkililer. alla sizi ıslah etsin..
Şarbonu ülkeye ben ithal etmedim.İthal edenlere halk destek veriyorsa, sakıncası yok, önlarla beraber bizde ölebiliriz. Ama ölmesi gerekenler şarbonlu et yemiyor.
şarbonlu et ithalatının sonucu 8 yaşındaki bir can... insanımız tehlike altında birileri ucuz etle oy kaybetmeme derdinde. Ucuz et insan hayatından daha önemliyse oy vermeyin arkadaş yetmedi mi?
BU COCUGUN HAKKI TÜM DEVLETİNDİR HASTALIKLI HAYVANLARI GETİRDİLER GÜZEL YURDUMA YAZIK KI NE YAZIK
Sayın fakıbabanın benim gariban halkımda artık ucuz et yiyecek diyipte getirdikleri ithal etlerin sonuçları !!!
Hep dış güçlerin oyunu bu Bu dış güçlerde işi gücü bırakmış bizle uğraşıyorlar ne büyük ülkeyiz
Kasaba sıradaydı keşke. Maalesef sorumsuz bir toplumumuz var. Bize müstehak.
Eveeeeetttt... Ver mehteri....!!!!
denetlemeden aldınız hayla koltukta oturuyorsanız vicdanınızı paraya satmışsınız demektir. yazım türkiyeme.
Bi paket makarnaya, kömüre satan var..!!
Bu çocuğun ölmesine neden olan bu etleri ithal edenler onlara izin verenler cinayetten yargılanması gerekiyor.Ama bizim gibi ülkelerde bırak yargılanmayı bunlara soruşturma açacak savcıyı bile 2 gün yerinde tutmazlar.Yazık memleketime
bunlar dış güçlerin oyunu birlik olalım şarbon hastalığına inat ölmeyelim şarbon hastalığından ölüp dış dış güçlerle bir olmayın vatan hayinliği yapmayın şarbondan ölmek vatan hainliğidir eyyyyyy millletttimmmm..
8 yaşında çocuk ölmüş yorumlara bak. gerçekten inanamıyorum
muhalif sen tam bir ak koyunsun
Devletin hayvancılık ve tarımla ciddi bir biçimde ilgilenmesi gerek. Sağlıklı yaşamak istiyorsak.
bu kimin sucuysa terorden yargilanmali
ŞARBONUDA DIŞ GÜÇLERE BAĞLAYAN SALAKLAR ŞU ÜLKEDE OLDUKÇA VATAN HAİNLİĞİ EKSİK OLMAz.
Fakıbaba ölen var mı şarbondan demişti artık var
Benim annemde deri şarbona yakalandı şimdi tedavisini yapıyoruz
tabibler birligi baskanina kesin fetocu oldugi gerekcesiyle tutuklarlar
TAM 12 YILIM DOĞUDA GEÇTİ; BÖLGEDE ÇALIŞAN VETERİNER VE MÜHENDİSLERİN EN KIT İMKANLARDA ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞTIKLARINDAN HALA HABERDARIM. DAHA 2 HAFTA ÖNCE DOĞUDA 8 İLE MİSAFİR OLDUM. DEVLET BABA 10 BİN TARGELCİ ALDI BATIYA İÇ ANADOLUYA DOĞU İSE HAVA ALMIŞ YİNE. BEYLER VATANDAŞI BİLİNÇLENDİRECEK BATIDA ÇALIŞMŞ KALİFİYE ELEMAN OLMAZSA TÜRKİYE ŞAPTAN,ŞARBONDAN,ÇİÇEKTEN,VEBADAN ASLA KURTULAMAZ. SON SÖZ BATIDAKİ YIĞILMA(VETERİNER MÜHENDİS VE ARAÇ İMKANLARI) DOĞUYA KAYDIRILMADAN,HER BAKAN HAVANDA SU DÖĞER SADECE. YANLIŞ ANLAMAYIN AMA İNSANLIKTA DOĞULU İNSANLARDAN ÖĞRENİLİR ANCAK.EN BÜYÜK ŞAHİD BEN.
allah rahmet eylesin
Diğer Haberler