HABER

Diyarbakır'a yılın ilk karı yağdı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'da, gece geç saatlerde başlayıp etkisini arttıran yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Diyarbakır'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçe yollarının kapalı olduğu ve araçların yolda mahsur kaldığı bildirildi. Vatandaşlar ise işe ve okula gitmek için duraklarda araç beklerken, kimileri ise yollarda mahsur kaldı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgilere göre, kar yağışının gün boyunca aralıklarla etkisini arttırarak devam edeceği, hava sıcaklığının 6 derece düşeceğini bildirdi. Yetkililer, vatandaşları gece sobalarını söndürmeleri konusunda uyardı.

ELAZIĞ'DA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI

Elazığ'da mevsimin ilk karı yağdı.

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü ve Özel İdare'ye ait kar ekipleri, yolların kapanmaması için aralıksız çalıştı. Kentte kar kalınlığının yükseklerde 5 cm, şehir merkezinde 2 cm, Hazarbaba Kayak Merkezi'nde ise 10 cm olduğu kaydedildi.

ŞANLIURFA'YA KAR SÜRPRİZİŞanlıurfalılar, 55 gündür yağmur yüzü görmezken, bugün yılın ilk kar yağışıyla karşılaştı. Şanlıurfa'da bugün sabah başlayan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi.

Günde 10 binden fazla aracın geçiş yaptığı Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunda ulaşım durma noktasına geldi. Kara yolunun Organize Sanayi ve Evren Sanayi Bölgesi mevkilerinde kar yağışı yüzünden çok sayıda araba yolda kaldı. Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunda ulaşımı kontrollü sağlayan trafik ekipleri, zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin vermedi.

Özellikle Akabe yokuşunda kalan araçlar trafiği olumsuz etkiledi. Servis araçları buzlu yolda ilerlemekte zorlandı. Bazı vatandaşlar ise işlerine yetişmek için yürümek zorunda kaldı.

Bu arada trafik kontrolü için yola çıkan ekipler, bir tehlikeye yol açmamak için araçlarına zincir takarak çalışmalarını sürdürdü. Sabah saatlerinde servis otobüsüyle Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işlerine gitmek üzere yola çıkan işçiler kar yüzünden yolda kaldı.

Şanlıurfa'da kar yağışının hayatı felç ettiği, onlarca aracın kayarak kara saplandığı görüldü. Karayollarına bağlı dozerler yol açma çalışması yapıyor. Şanlıurfalılar, "Biz yağmur beklerken kar yağması bizim için sürpriz oldu" dediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön