HABER

Diyarbakır'da helikopter ve kameralı seçim

Diyarbakır'da referandum günü baskı uygulayarak halkın sandık başına gitmesini engellemek isteyenler, helikopterler ve MOBESE kameraları aracılığıyla tespit edilecek.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, düzenlediği basın toplantısında kentte referandum öncesi, günü ve sonrası için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Vatandaşların kent merkezi ve kırsal kesimde 947 noktaya kurulacak 2 bin 982 sandıkta rahat oy kullanabilmesi için 7 bin 650 güvenlik görevlisinin görevlendirileceğini belirten Vali Toprak, güvenlik açısından özellik arz eden bölge ve güzergâhlardaki sandık ve personellerin zırhlı askeri araçlar refakatinde, dağ köylerindeki görevlilerin de helikopterlerle seçim noktalarına gönderileceklerini söyledi.

Vali Mustafa Toprak, "Referandum günü oy kullanma süresi içinde meydana gelebilecek olaylara, kışkırtmalara ve vatandaşlarımızın tehditle oy kullanmalarını engellemek, iradelerine ipotek koymak isteyen unsurlara karşı tedbirlerimiz tam olup, bu tür eylemlere kesinlikle izin verilmeyecektir" dedi.

Provakasyon yapanların anında tespit edilerek yasal işlem yapılacağını dile getiren Vali Toprak, oy kullanılacak okul ve çevrelerinde geniş güvenlik tedbirleri alınarak kanunsuz toplanmalara izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Toprak, referandum günü devriye ekipleri ve görevlilerin yanısıra, MOBESE kameraları ve yüksek çözünürlüklü kameraların yerleştirileceği helikopterlerden de faydalanacaklarını açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler