HABER

Diyarbakır'da huzur operasyonu

DİYARBAKIR (İHA) - Türkiye'nin Brezilya ile bugün oynayacağı maç öncesi Diyarbakır polisi, kentte arama yaptı. Emniyet Müdürü Atilla Çınar, Diyarbakır'ın dünyanın en huzurlu kenti olduğunu ileri sürdü.

İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Adalet Bakani Hikmet Sami Türk ile Devlet Bakanı Necat Arseven'in Diyarbakır ziyareti ve Türkiye-Brezilya maçı öncesinde yoğunlaştırılan operasyonlara dün gece bin 500 polis katıldı. Asayiş Şube Müdürü Yılmaz Avcu'nun yönettiği operasyon, sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Maç sonrası şehir magandalarının yapacakları taşkınlıkları önlemek amacıyla denetimlerini artıran polis, kenti sokak aralarına kadar didik didik aradı.

Dağkapı semtinde esnafları ziyaret eden Emniyet Müdürü Atilla Çınar da operasyonu yöneten Asayiş Şube Müdürü Yılmaz Avcu ile birlikte ekipleri denetledi. Huzur ve güvenin bozulmaması için çalışmalarının aralıksız olarak sürdüğünü belirten Emniyet Müdürü Çınar, "Diyarbakır vatandaşların da katkılarıyla huzurlu bir kent oldu. Diyarbakır huzur kentidir. Bu konuda vatandaşımızın son derece desteğini alıyoruz. Buradaki amaç toplum destekli bir polis oluşturmak. Yüzde 90 oranında bunu gerçekleştirdik. Bu tip uygulamaları sürekli yapıyoruz. Vatandaşlarımız da bunu yadırgamıyor. Buranın huzurunu, burdaki insanların mutluluğunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Teşkilat olarak bu konuda kararlıyız. Vatandaşlarımızın huzurlu bir kentte yaşamasını istiyoruz. Şu anda Diyarbakır sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en huzurlu kentidir. Bunu Emniyet Müdürü olarak ben söylüyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön