HABER

Diyarbakır'da sinema şöleni başlıyor

DİYARBAKIR (İHA) - Büyük kısmı festivallerde ödül almış 28 film, Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) ile Yenişehir Belediyesi'nin düzenlediği "Bir Film, Film Günleri" kapsamında Diyarbakırlı sanatseverler için gösterime giriyor.

Yenişehir Belediyesi, DSM ve Bir Film Şirketi tarafından 24-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Bir Film, Film Günleri" başlıyor. Çeşitli festivallerde ödül almış 28 film, 1 hafta boyunca Yenişehir Galeria Sinemaları ile DSM'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Her gün 4 ayrı filmin yayınlanacağı etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Yenişehir Galeria Sinemaları Sorumlusu Hatip Günay, herhangi bir kar amacı gütmeden, kültürel hizmet düşüncesiyle etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Aşk, drama, macera ve savaş konulu filmlerin gösterime girdiği yerlerde büyük beğeni topladığını kaydeden Günay, etkinliğin Diyarbakır'ın kültür sanat yaşamına önemli bir canlılık kazandıracağını ifade ederken, temel amaçlarının Diyarbakır'a yılın 365 günü kültürel hizmet vermek olduğunu dile getirdi.

Sürekli bir izleyici kitlesi oluşturmak amacıyla bilet fiyatlarını düşük tuttuklarını söyleyen Günay, biletlerin tam 3, öğrenci 2 YTL'den temin edilebileceğini açıkladı.
Cuma gününden itibaren 1 hafta boyunca 12.00, 14.30, 17.00 ve 19.30 seanslarında izlenebilecek filmler şunlar:

"13, Ateşkes, Başparmak, Bir Şans Daha, Boş Ev, Büyük Yolculuk, Cesaretin Var Mı Aşka, Çılgın, Daima Lilya, Dayanılmaz Aşk, Dolunay, Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum, Geri Döndüler, Gümüş Şehri, İtalyan, Karanlık Yolculuk, Kayıp Kucak, Meleğim, Özgürlük Rüzgarı, Perde Arkası, Şeytana Karşı, Teksas Katliamı, Temmuz'da, Tez, Tramvay, Wilbur Ölmek İstiyor, Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca, Zaman."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön