Diyarbakır'da 'turuncu' alarm

Türkiye’nin doğu hava sahasının kontrol ve güvenliğini sağlamakla görevli olan Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nın 8’inci Ana Jet üssünde, turuncu alarm verildi

Diyarbakır'da 'turuncu' alarm

Suriye’de yaşanan gelişmeler ve ABD başta olmak üzere uluslararası güçlerin Suriye’ye yönelik olası hava saldırısı karşısında alarm seviyesinin ’İkinci derecede yüksek tehlikeyi haber veren’ alarm olarak bilinen turuncuya çıkarıldığı belirtildi.

Suriye’ye uluslararası güçlerin müdahale olasılığına karşı 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’na bağlı Merzinfon’daki 5’inci Ana Jet üssü ve Malatya Erhaç’taki 7’nci Ana Jet üssünden takviye savaş uçaklarının da Diyarbakır’daki merkezi kaydırılması ile uçak sayısının 100’e yaklaştığı belirtildi. Diyarbakır’daki üstte bulunan hangarlara çekilen savaş uçaklarına mühimmat yüklendiği ve hazır bekletildiği belirtildi.

Üsteki hangar sayısının yetersiz kalması nedeniyle bazı uçakların hangarlarda, bazılarının ise hangarların yanında görev beklediği belirtiliyor. Hava üssünde görev yapan personellerin izinleri kaldırılırken, izinde olanların ise göreve çağrıldığı belirtildi.

Türkiye-Irak sınırında yapılan keşif uçuşlarının ise daha önce belirlenen keşif uçakları ile gerçekleştirildiği ve bu keşiflerinde son gelişmelerle artığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
BIRAKTIK TÜRKİYEDEKİ İTİ PULTU DAĞLARDAKİ DOMUZLARII !!! İSRAİL AMWERİKA AVRUPA İSTEDİĞİ İÇİN SURİYEYE MÜSLÜMAN KANI DÖKMEYE MASUM İNSAN ÖLDÜRMEYE GİDİLECEK HEPİNİZİN ANASINI SİKEYİM OROSPU ÇOCUKLARI. SİZ ÖNCE 40.000 KİŞİNİN KATİLİ OLAN PKK'YI BİTRİN ONDAN SONRA SAĞA SOLA GİDİN ŞEREFSİZLER !
Suriyeyi Irak sanan zavallılar. Cumhuriyet Muhafızları yerin dibinde kayboldu orada korkup çekildiler geriye. Esad kendini öldürür yine de teslim olmaz. Yok olurken de emin olun yok ederek olur. İnsanın konuşması ve duruşu karakter yapısını biraz olsun ortaya koyar. Sizin gibi zavallı birine benzemiyor Esad. Hemen uçağına binip de yurt dışına kaçmıyor en ufak bir karmaşada...
Suriye de eli armut toplamayacaktır heralde . Türkiye tek mermi atmayacak deniliyor ya daha kötüsünü yapıyor farkında olmadan suriyede vurmaya kalktığı zaman ilk hedef diyarbakır olacaktır . Biz burada kalkan uçak seslerinden hiç bir şey duyamıyoruz artık. İnsanlar psikolojik olarak korku sardı . Ah güzel türkiyem ah piyon olacak ülkemiydin sen.
alarmını yesinler recep hahahahhaah bütün dünya anladı esad ın katil veya diktatör olmadıgını şimdi keser döndü sap döndü işte.savaş naraları atmakla bu halkı kullanamayacaksın batılı ajan.savaş çıksa bile şunu iyi bilin kimse akapenin gazıyla gidip orda ölmeyecek sizi öne sürecegiz
kardeşim ESED diyenler şimdi Müslümanları kadletmek için sıraya dizilmişler oylarınızı verirken bunları hatırlayın lütfen.Boba yağdıran uçaklar kimi vuracak ölen bir tek çocuğun hesabını kim verecek.
Diğer Haberler