Diyarbakır’da ’yeni tip düğün’ provası

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan düğün salonları, yeni normale göre tekrar şekilleniyor. 'Yeni tip düğün' provası gerçekleştirilen bir düğün salonunda, sandalyelerin sosyal mesafe kuralları gözetilerek yerleştirildiği görüldü. Halayın da yine sosyal mesafe kuralına göre çekildiği düğünün girişinde de misafirlere maske dağıtıldı ve elleri dezenfekte edildikten sonra içeri alındı.

Diyarbakır’da bir düğün salonu, korona virüs nedeni ile alınan tedbirler kapsamında ’yeni tip düğün’ provası gerçekleştirdi. Düğünde vatandaşlara maske dağıtılırken, elleri de dezenfekte edildi.

Korona virüs nedeni ile alınan tedbirlerin kalkmasının ardından yaz aylarında düğün açısından yoğun bir dönem geçmesini bekleyen işletmeciler, salonlarında hijyen kurallarına yönelik uygulanacak tedbir planlaması yaptı. Gelin damat ile sosyal mesafe kurularak halaylar çekildi, kına yakıldı, nikah kıyıldı.

TAKILAR DA SOSYAL MESAFE KURALINA GÖRE TAKILDI!

Nikah merasiminin ardından gerçekleşen takı töreni de yine sosyal mesafe kurallarına uyularak takıldı. Örnek teşkil eden ’yeni tip düğün’ provası vatandaşların beğenisine sunulacak.

'ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
iyide 10 kişi için salon kiralamaya ne gerek var...
Ne düğünü artık sade bir nikah töreni çok bile millet tepişecek diye 30 bin den başlayıp üstü belli olmayan salonlar tutmaya ne gerek var gelen hediyesini alıp çeyrek bilezik ev eşyası para gibi. evinize hayırlı olsuna gelsin bitsin ortalama 50 bin gider salona o paraya beyazeşya mobilya bir kaç tane de blezik alınır akıllı olun
işiniz gücünüz para, para kaybı telafi edilir ama sağlık gitti mi geri gelmez bak akıllı olun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler