HABER

Dizdar: ''Aramanın gerekçesi belge''

Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, müvekkiliyle ilgili yapılan aramanın gerekçesinin, ''Ergenekon örgütüyle ilgili istihbarat olduğunu'' bildirdi.

İSTANBUL (A.A) - İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dizdar, ''aramaların ne kadar sürdüğü'' yönündeki soru üzerine, hastane odasındaki aramada kendisinin de bulunduğunu ve geniş kapsamlı açıklamayı bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde yapacağını söyledi.

Dizdar, İstanbul'da yapılan aramanın, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinden istenmiş bir karar sonucu gerçekleştiğini ifade ederek,''Yapılan aramanın gerekçesi, Ergenekon örgütüyle ilgili bilgi ve belgelerin bulunduğu istihbaratı alındığından, Levent Ersöz'ün başta hastane odası olmak üzere annesinin, ağabeyinin, dayısının, karısının, nerelerde oturup kalkmışsa oraların aranmasıdır. Ergenekon belgeleri, dokümanlarının bulunması gerekçesiyle yapılmış bir aramadır'' dedi.

-LEVENT ERSÖZ'ÜN SAĞLIK DURUMU-

Levent Ersöz'ün sağlık durumunun sorulması üzerine de Dizdar, mahkeme tarafından kendisine yetki verildiğini, Ersöz'ün sağlık durumuyla ilgili buradaki doktorların hazırladığı belgeleri elden Adli Tıp Kurumuna götüreceğini kaydetti.

Dizdar, ''İşin tuhafı, mahkemece Levent Bey'in sağlık durumunun Adli Tıp'tan evraklarla sorulması kararının verildiği ve müzekkerenin yazıldığı gün burada örtülü ödenek nedeniyle avukat olmadan sorguya gelindi, dün, bugün de bu yapıldı'' iddiasında bulundu.

Öte yandan, Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, geldiği hastanede yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra özel bir araçla buradan ayrıldı.

Bileklerinin sarılı olduğu görülen ve gazetecilerin soruları üzerine ''Yeter'' diye bağırarak karşılık veren Fulya Ersöz, ''Sizin de babanıza böyle şeyler yapılsa siz de aynı şeyleri yapardınız'' iddiasında bulundu.

Geri Dön