Doğa Koleji'nde ne oldu? Öğretmenler neden iş bıraktı? (Doğa Koleji satılıyor mu?)

Doğa Koleji'nde maaş alamayan öğretmenler İstanbul ve Ankara'daki kampüslerinde derslere girmeme kararı aldı. Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan öğretmenlere velilerden de destek geldi. Sosyal medyada konunun gündem olmasının ardından ise Doğa Koleji'nde öğretmenler neden mağdur oldu, Doğa Koleji'nde ne oldu sorularının google'da trend oldu. Doğa Koleji iflas mı etti, satıldı mı sorusu ise en çok merak edilen soruların başında geliyor.

Doğa Koleji'nde ne oldu? Öğretmenler neden iş bıraktı? (Doğa Koleji satılıyor mu?)

124 kampüs, 82 bin öğrenci ve 13.500 personeliyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sonraki en çok okula sahip kurumların başında gelen Doğa Koleji’nde aylardır maaş alamayan öğretmenler ders boykotu yapmaya başladı.

DOĞA KOLEJİ'NDE NELER OLUYOR?

Doğa Koleji yaklaşık 3 aydır öğretmenlerin maaşını yatırmayınca öğretmenler isyan etti. Seslerini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyorlar.

DOĞA KOLEJİ İFLAS MI ETTİ, SATILDI MI?

Akıllarda ise "Doğa Koleji iflas mı etti, satıldı mı?" soruları kaldı. Konuyla ilgili henüz resmi açıklamada gelmedi. Okul yönetiminin yaşananlara sessiz kalmasına öfkelenen ve çocuklarının aldığı eğitimden endişe eden öğrenci velileri de öğretmenlerin boykotuna destek verdi.

SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

Kolej için daha önce TBMM'de soru önergesi verilmiş, MEB soru önergesine verdiği cevapta "Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle Bakanlığa yapılan bir başvurunun olmadığı, bu yönde bir başvuru olması halinde müfettiş görevlendirilerek olayı tahkik edileceğini" açıklamıştı.

ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEYECEKLER

Sosyal medyada örgütlenen öğretmenler, maaşlarını alamadıklarını, bu nedenle de 4 Aralık tarihinde derslere girmeyeceklerini açıkladılar. Öğretmenler, bugün Ankara Çiğdem’de bulunan Doğa Koleji önünde eylem yapacaklarını duyurdu.

Okulun satıldığı iddialarının duyulmasının ardından maaş alamayan öğretmenlere “bekleyin” denilince satıştan sonra ödeme yapılacağı ileri sürüldü.

Doğa Koleji sahiplerinin girdikleri inşaat sektöründe mali kriz yaşadıkları bu nedenle de kolejlerin Süzer grubuna satılacağı iddia ediliyor.

BİR POĞAÇA ALMAK İÇİN KREDİ KARTI VERİYORUZ’
Okulun Topkapı kampüsünde ders bırakma eylemine katılan öğretmenlerden biri süreci ve yaşadıkları zorlukları şu sözlerle dile getirdi:

Bu sabah işe okula gelen öğretmenlerimizden biri bir tane poğaça alacak, kredi kartını acaba içinde para var mı diye tereddütle uzatıyor.

Bu duruma geldik artık. İşimiz zor. Yaz döneminde yatmayan maaşlarımız peyderpey ödendi. Şu an 3 aydır maaş alamıyoruz. Ücretimizi yatırsınlar biz derse girmeye hazırız. Ücretlerimiz yattığı anda derse gireriz.”

BOYKOT KARARININ ARDINDAN OKUL YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Sosyal medya üzerinden örgütlenen öğretmenlerin boykot kararı almasının ardından okul yönetimi de personele yönelik bir açıklama yayınladı. Genel Müdür Ali Rıza Lüle imzasıyla personele gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız, Eğitim sektörünün Türkiye'deki lider kuruluşu olarak, son dönemde yaşadığımız bir dizi sorun hepinizin malumudur. Tüm bu sıkıntılara rağmen, eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi büyük bir sorumluluk ve özveriyle aksatmadan yerine getirdik. Şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki gösterilen bu fedakârlık takdire şayandır.

Kurumumuzun bu sancılı süreçten çıkması adına yapılan görüşmelerde sona gelinmiştir. Kısa süre içinde bu görüşmeler sonuçlanacak ve resmi açıklama yapılacaktır. Anlayışınızdan dolayı kurumumuz adına hepinize teşekkür ediyoruz.

Bu yeni başlangıç, bizlere heyecan ve güç verecek; Doğa Koleji sektörünün lideri olarak, sorumlulukları dahilinde yeniliklerin ve akademik başarıların ilk adresi olmaya devam edecektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
laf salatasinda dünya lideriyiz adam maaş alamıyoruz diyor. haka pembe tablo çizmeye devam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler