Doğa Koleji'nde son durum! 'Doğa Koleji'nin yeni sahibi kim olacak?' diye merak ediliyordu... Yeni gelişme

Öğretmenlerin maaş ödemelerinde sorunlar olduğu için eğitimin aksadığı Doğa Koleji'nde yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün yapılan duyurunun ardından herkes, 'Doğa Koleji'ni kim satın alacak?' sorusuna yanıt ararken, Doğa Koleji'nin yeni sahibinin bugün açıklanması bekleniyor. Öğretmen ve veliler gelecek açıklamaya kilitlenirken Doğa Kolejinde çalışan bazı öğretmenler de bugün maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı.

Doğa Koleji'nde son durum! 'Doğa Koleji'nin yeni sahibi kim olacak?' diye merak ediliyordu... Yeni gelişme

Günlerdir çözülemeyen Doğa Koleji'ndeki sorunun bugün çözülmesi bekleniyor. Kolejin devriyle ilgili yetkililer; dün yaptığı duyuruda 14 Aralık Cumartesi beklenen, ancak yapılmayan açıklamanın 16 Aralık Pazartesi bugüne ertelendiğini belirtmişti. Söz konusu açıklamanın ardından herkes 'Doğa Koleji'ni kim satın alacak?' sorusuna yanıt ararken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

ÖĞRETMENLER İŞ BIRAKTI

Kurumun Ataşehir’deki yönetim binasına gelen öğretmenler, "Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak" yazılı afiş ve "İş Kanunun 34. maddesine dayanarak iş bırakıyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

Burada açıklamalarda bulunan öğretmenler, ekonomik olarak büyük sorunlar yaşadıklarını, aylardır ücretlerinin ödenmemesine yönelik yönetimden doyurucu bir açıklama alamadıklarını ve bu şartlarda eğitim veremeyeceklerini söyleyerek iş bıraktı.

Velilerin de destek verdiği açıklamanın ardından grup adına bir öğretmen, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu. Bildirim yazısında, isim ve imzası bulunan işçilerin, fazlaya ilişkin tüm haklarının saklı kalmak kaydıyla, ücretleri ödeninceye kadar bugünden itibaren İş Kanunu’nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacağı ve tüm mağduriyetler için ayrıca yasal yollara başvuracağı bildirildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
doğa kolejlerine çocuklarını hava olsun diye verenler düşünsün
@edipvar hava ile ne alakası var.Beynini kullan...
@edipvar Edip bey sanırım ya okula giden çocuğunuz yok ya da şu andaki devlet okullarının sınıf mevcudiyeti ve koşulları hakkında bilginiz yok.Hiç birimiz salak değiliz gelirimizin büyük bir kısmıyla çocuğumuzu özel okulda okutmak için şu ekonomik krizde para harcayalım .Lütfen yorum yazarken biraz konuyu araştırarak yazalım.
BUNLARA ACIMIYORUM ÖZELMİŞ DEVLET OKULUNA YOLLAYIN HİÇ YOKSA İMAM HATİBE YOLLAYIN
sen acısan ne olur acımasan ne olur? o adam devlet okuluna bile gönderse her derse 2 özel hoca tutar yine iyi eğitim aldırır. sen kendi haline acı, ben neden çocuğuma iyi eğitim aldıramıyorum diye düşün!
Cebinde paran olsa sende yollarsin. Paran yok diye yollayamadigini kabul et. pislik atma
Büyük devlet görüntüsü ile simitçiyi satın alıp ta bir eğitim kurumunu almıyorsa devletin eğitim politikası konusundaki amacını irdelemek lazım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler