Doğa Koleji resmen İTÜ'ye devredildi

Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devredilmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre kolejin devri dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

Doğa Koleji resmen İTÜ'ye devredildi

Doğa Koleji'nde yaşanan krizin ardından İTÜ Vakfı arasında yapılan görüşmeler sona erdi. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre, Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'de devir işlemi dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrılırken, şirketin yönetimine tek isim girdi. Aynı zamanda İTÜ Geliştirme Vakfı Başkanı olan Serhat Özeren Asist Öğretim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

2559192_3fbb79f69688f38ea6cf0629608d6017

DOĞA KOLEJİ'NDE NE OLMUŞTU?

Doğa Koleji, bir süredir yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle öğretmenlerin maaşlarını ödeyememişti. Aylarca maaş alamayan öğretmenler derslere girmeyerek bulundukları durumu protesto etmiş ve bir grup öğretmen istifa etmişti. Eğitimin aksaması nedeniyle protestolara veliler de katılmıştı.

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu, Doğa Koleji’nin devri ile ilgili yürütülen görüşmelerin 13 Aralık 2019'da son aşamaya geldiğini açıklamıştı.

İTÜ, 30 Aralık 2019'da "Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır." açıklamAsını yapmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Devlet okulu gibisi yoktur arkadaş, özel okul, dershane hepsi para tuzağı...
mahalle baskısı nedeniyle çocuğumu özel okula verdim.yoksa eğitim açısından fark olduğunu düşünmüyorum.cocukta içinde varsa Hakkari'de dağ başında da okur.
DOLANDIRICILAR ÜÇKAĞITÇILAR BU ÜLKEDE ZENGİNE HİÇBİRŞEY OLMUYOR ARKADAŞ!!
ÖDERSİNİZ ARTIK ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARINI
Eski borç adamı ilgilendirmez. Bundan sonrasını tabii ki ödeyecek. Eski borcu eski sahibi ödesin. Paraları kazanıp lüks hayat yaşarken iyi ama altından kalkamayıp, borca saplanınca başkası ödesin, devlet ödesin. Yok öyle bir dünya..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler