Doğal güzellikleriyle hayran bırakıyor! Ziyaretçilerini ağırlamaya hazır

Koronavirüs sürecini geride bırakılarak yavaş yavaş normale döndüğümüz şu günlerde tatil planları da şekillenmeye başladı. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da tatil için doğal güzelliklerden vazgeçmek istemeyenlere seslenerek, Giresun'un doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini ağırlamaya hazır olduğunu söyledi.

Giresun'u turizm açısından elverişli hale getiren temel yönünün zengin doğal, kültürel ve tarihi değerleri olduğuna dikkati çeken Sarıfakıoğulları, "Şehrimiz denizin kıyı turizmi açısında avantajlarını kullanırken, uçsuz bucaksız yeşilliklerin arasına serpiştirilmiş gölleri ve yaylaları, tarihi yapıları ve kültürü ile doğa turizmi başta olmak üzere birçok turizm çeşidinin yapılmasına olanak sağlamaktadır." dedi.

Sarıfakıoğulları, herkesi Giresun'a davet ederek, şunları kaydetti:

"Fındığın başkenti, kirazın ana vatanı Giresun, ormanları, binbir çeşit bitki topluluğu arasında saklı kalan doğa harikası Mavigöl'ü, kıyıdan bir mil açıkta bulunan adası, muhteşem manzarası, kalesi ve tarihi evlerinin yer aldığı Zeytinlik Mahallesi ile ziyaretçilerini beklemektedir. Hem güvenli hem de gerçekten eşsiz doğa harikası yerleri görmeleri ve yeni deneyimler edinmeleri için Giresun tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya hazır.”

'SAHİLDE VE GİRESUN KALESİ'NDE TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMA'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler