HABER

Doğan futbolcularına söz söyletmedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, futbolcularını basının önüne atmayacağını söyledi.

Doğan, hiçbir teknik adamın oyuncusunu kaybetmek istemeyeceğini belirterek, "Biz de futbolun içinden geldik, futbolcuların psikolojisini anlıyoruz. Ben onlarla bir yarış sürdürüyorum, onları kaybetmek değil kazanmak isterim. Futbolcularımı hayatım boyunca basının önüne atmam. Futbolcumu eleştiririm, kızarım ama bu ancak soyunma odamızda olur, dışarıda ise onu mutlaka savunurum" dedi.

Eskişehir maçının 26. dakikasında oyundan aldığı Cem'in ağladığı biçiminde haberler çıktığını ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

"Ben onun yanındaydım, hiç böyle bir şey görmedim. Kaldı ki futbolcu hırsından ağlayabilir, üzülebilir hatta kızabilir de. Önemli olan bu durumun futbolcuyu ve takımı etkileyecek şekilde duygu sömürüsü olarak kullanılmamasıdır.

Böyle yanlışlar yapmaktan artık vazgeçmeliyiz çünkü böyle davranışlar Trabzonspor'a zarar veriyor. Profesyonel futbolcu son 5 dakika oyuna girdim, 2. dakikada oyundan alındım gibi düşünceleri kafasına takmıyor, çünkü taktik gereği her şey olabilir."

Doğan, son haftalarda gol kaydedemeyen Ersen Martin'in durumuyla ilgili olarak ise, "Ersen Martin'den memnunum. Ersen, üst üste goller attı, daha sonra milli takıma çağrılması gündeme geldi. Golcü, 1, 2 hafta gol atamadığı zaman bu hemen dikkati çeker. Kendisi hepimizden çok gol atmak istiyor, bunu biliyorum. Ben durumunu normal karşılıyorum, her futbolcunun inişli çıkışlı dönemleri olabilir" dedi.

Eskişehirspor maçının devre arasında oyundan aldığı Szymkowiak ile arasında gerginlik yaşandığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını kaydeden Doğan, "Kamuoyunun da bu görüşlere inanmaması gerekir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön