HABER

Doğan Hızlan'ın annesi toprağa verildi

İstanbul (AA)- Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Danışmanı Doğan Hızlan'ın annesi Fevziye Hızlan'ın cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

Fevziye Hızlan için Teşvikiye Camisi'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninde, Doğan Hızlan ve yeğeni Bertan Bayraktar, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Törene, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile aralarında iş, basın, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda kişi katıldı.Cenazede basın mensuplarına duygularını ifade eden Doğan Hızlan, "Ne söyleyebilirim? 70 yıllık annem. Allah rahmet eylesin. Onun anısını unutmayacağım" dedi.

Zülfü Livaneli de "Her anne ölümü insanın içinde büyük kırgınlık yaratır. O anneniz kaç yaşına gelirse gelsin önemli değil. Artık Doğan'ın hayatında büyük bir boşluk var" dedi. Bu arada, törenden erken ayrılan yazar Adalet Ağaoğlu, avludaki çınar ağacından düşen bir yaprağı alarak Hızlan'a verdi ve "Bak annen geldi" dedi. Hızlan yaprağı alarak, taziyeleri kabul ederken bir süre elinde tuttu. Fevziye Hızlan'ın cenazesi daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön