HABER

Doğan: "Sezon başında iyi çalışma dönemi geçirmedik"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını oyuncularının insan üstü gayretiyle kazandıklarını söyledi. Doğan, Trabzon'da yayın yapan bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Trabzonspor'un sezon başında iyi bir çalışma dönemi geçiremediğini ifade eden Doğan, "Biz de görevde bulunduğumuz dönemde gerçek söylemek gerekirse çok
fazla çalışamadık. Milli takım arasında da eksik oyuncular nedeniyle bir arada antrenman yapamadık. Fizik gücü olarak sıkıntı yaşadık" dedi.

Takımda fiziksel sıkıntı nedeniyle inişli çıkışlı grafikler yaşandığını kaydeden Doğan, "Oyuncularıma 'Konyaspor ve Ankaragücü maçını kazanırsak şampiyonluğun en büyük adayıyız' dedim. Oyuncuları ciddi ciddi uyardım, ancak olmadı. Eski meslektaşımı suçlamak istemiyorum. Takımın fiziksel gücüyle alakalı yorgunluğu vardı. Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında futbolcuların inat, ısrar ve motivesi maçı kazandı. Hiçbir oyuncum kaytarmadı" dedi.

Çaykur Rizespor maçında alınan sonucun kendilerini yaraladığını ifade eden Doğan, "Beklemediğimiz bir yenilgi aldık, ancak bu maça takılı kalmayacağız. Önümüzde Sakaryaspor maçı var. Bu maçta puan kaybını telafi etmeye çalışacağız" diye konuştu.

Doğan, göreve başladığı günün hemen ardından eski teknik direktör Sebastiao Lazaroni ile görüşmek istediğini dile getirerek, "Basın mensupları da sezon başında bu takımın idmanlarda çalışmadığını söylüyor. Lazaroni benimle görüşmedi. Yardımcısı Hüsnü Özkara ile görüştüm. Çok net olarak nasıl çalıştıklarını sordum. O da çok net 'yattık' dedi. Hüsnü hocanın verdiği bilgiler doğrultusunda test yaptım. Geçen 8 haftalık lig döneminde oyuncuların değerleri sezon başı değerlerinden daha düşmüştü. Eğer gücünüz yoksa istikrarlı bir grafik sergileyemiyorsunuz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön