Doğan'dan Blatter'a ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan başkanlığındaki heyet, FIFA Başkanı Sepp Blatter'e nezaket ve tanışma ziyaretinde bulundu.
TFF'den yapılan açıklamaya göre, İsviçre'nin Zürih kentindeki FIFA merkezinde gerçekleşen ziyarete, başkan Hasan Doğan'ın yanı sıra, TFF Başkan Vekilleri Lutfi Arıboğan ve Mahmut Özgener ile genel sekreter Metin Kazancıoğlu katıldı. Ziyarette FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke ile Uluslararası İlişkiler Direktörü Jerome Champagne de hazır bulundu.
TFF Başkanı Hasan Doğan'ı, Genel Kurul'da seçilmesinden dolayı kutlayan FIFA Başkanı Blatter, kanun ve ana statünün bir an önce hazırlanmasını isteyerek, futbolun kanun değil statü ile yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Blatter ayrıca, Türkiye'de futbolun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Hasan Doğan statüyle ilgili olarak, "En kısa zamanda hazırlayarak taslağı FIFA'ya göndereceğiz" derken, bazı projelerini de Blatter'e aktardı. Doğan, bu projelerden en önemli iki tanesinin 3 yıl içinde 10 tane modern stadın yapılması ve hakem, futbolcu, teknik adam eğitimine ağırlık verilmesi olduğunu söyledi.