Doğru bilinen yanlışlar! Telefonu şarjı bitmeden şarj ederseniz...

Bugüne kadar doğru sandığımız pek çok bilginin aslında yanlış olduğu söylesek? Mesela megapikseli yüksek olan cep telefonlarının kamerasının daha iyi olduğunu düşünerek cep telefonu seçenlerdenseniz bu bilgilere göz atmanızda yarar var. Çünkü cep telefonu alırken yaptığımız kamera seçimi hatası gibi daha pek çok hatayı doğru sanarak günlük hayatımızda uygulamaya devam ediyoruz.

Bu gibi durumlara verilecek başka bir örnek de telefon şarjı ile ilgili. Hepimizin şarj tam olarak bitmeden yeniden şarj etmenin bataryaya zarar verdiğini ya da gece şarjda bırakılan telefonun pile zarar vereceğini düşünüyoruz. Peki bu bilgilerin doğruları neler? İşte kafa karıştıran sorunun cevabı...

İşte doğru bildiğimiz yalnışlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ARKA PLANDA ÇALIŞAN UYGULAMALAR, TELEFONUN YAVAŞLAMASINA SEBEP OLUR. BU NEDENLE DE BATARYA TÜKETİMİ DAHA FAZLA OLUR bu doğru bir tespittir. Arka planda çalışan uygulamalar RAM ve İşlemci kullanımını arttırdığından yavaşlamaya neden olmaktadır. RAM ve İşlemci sürekli çalıştığından enerji tüketimi de artar. Özellikle Android cihazlarda bu daha fazla hissedilebilir. Ama unutmayın Cep telefonlarında en fazla batarya tüketen ekrandır. Bu nedenle otomatik ayarda bırakmak veya düşük parlaklıkta kullanmak en doğrusudur. Ekran %25-35 civarında enerji tüketir.
Çok şeker yemeyle diyabet arasında doğrudan ilişki vardır, panklreas rezervleri erken tükenir, ayrıca erken insülin direnci gelişir.
Köpekler terlemesi evoporasyon ile vücut sıcaklığını dengeler. Bu da ağızdaki dalganın buharlaştırılmasıyla gerçekleşir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler