HABER

Doğu Anadolu'da kültür-sanat

Van/Erzurum (AA)- Van Devlet Tiyatrosu (VDT), "Inıshmore'un Yüzbaşısı (Kedi)" adlı oyunun prömiyerini yapacak.

İrlandalı oyun yazarı Martin MCdonaugh'un yazdığı, Mehmet Ergen'in çevirdiği ve Ankara Devlet Tiyatrosu rejisörlerinden Hakan Boyav'ın yönettiği "Kedi" adlı oyun, bu akşam seyircisiyle buluşacak. Devlet tiyatroları genelinde ilk kez VDT tarafından sahnelenecek oyunda, korku ve şiddet kültürünün eksen olduğu bir temelde, şiddetin çözüm olmadığına vurgu yapılıyor.

Süleyman Atanısev, Tolga Evren, Eren Oray, Cem Zeynel Kılıç, Mustafa Çolak, Ebru Aytürk, Caner Kadir Gezener ile Nedim Salman'ın rol aldığı oyun, perşembe,
cuma ve cumartesi günleri sahnelenecek.

Erzurum

Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT), "Resimli Osmanlı Tarihi" adlı oyunu sahnelemeye devam ediyor. Turgut Özakman'ın yazdığı, Prof. Dr. Özdemir Nutku'nun yönettiği, Murat Gülmez'in dekor, Yıldız İpeklioğlu'nun kostüm tasarımını yaptığı oyunda, dünün olaylarıyla bugüne ışık tutan, derinliği olan bir komedya ele alınıyor. Burak Altay, Gökhan Kocaoğlu, Kutay Sungar, Zeynep Nutku, Mehmet Yıldız, Kuvvet Yurdakul, Burak Bacınoğlu, İrfan Kılıç, Ergin Özdemir ve Bahar Başar'ın rol aldığı oyun, EDT'de bugün saat 19.00'da, 25 Kasım Cumartesi günü saat 13.00 ve 19.00'da sahneye konulacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön