Doğu Perinçek'in HDP sözlerinin ardından Vatan Partisi'nde toplu istifa depremi

Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül, Genel Başkan ve cumhurbaşkanı adayları Doğu Perinçek'in, HDP ile ilgili sözleri üzerine Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe parti teşkilatlarının istifa ettiğini açıkladı. Gönül, 24 Haziran seçimlerinde HDP'ye destek vereceklerini söyledi.

Vatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül ve beraberindeki bazı parti yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında partilerinden istifa ettiklerini duyurdu.

"BU SÖYLEMLERİN BİZİ RAHATSIZ ETMESİNDEN DOLAYI İSTİFA KARARI ALDIK"

Gönül, Diyarbakır'da sadece 1 kişinin partiden istifa etmediğini ifade ederek, "Doğu Perinçek'in 'Cumhurbaşkanı seçildiğimde HDP'yi kapatacağız' açıklamasını yönetim olarak yaptığımız toplantıyla değerlendirdik. Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe teşkilatıyla birlikte görüştük. Bu söylemlerin bizi rahatsız etmesinden dolayı istifa kararı aldık. Bir arkadaşımız hariç. 6 milyon oy almış bir partiyi kapatma lüksün yoktur. Ama siz herşeyi teröre bağlarsanız, bu ülkede ne barışı ne de huzuru sağlarsınız. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var, savaşa değil. Genel Başkan'ın bu söylemlerini değiştirmesi gerekiyor. Buna devam ederse yüzde 1 oyu vardı, 0,1'e düşer. Türkiye'de 6 milyon insan HDP'ye oy verdi. Kimse silah zoruyla oy vermedi veya PKK'nın zoruyla gelip vermedi. Benim oyum HDP'yedir. 90 kişi istifa ettik. Toplu halde HDP'ye oy vereceğiz" diye konuştu.

vatan partisi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Perinçek çinden çok büyük kaynak getirecekti,bir çift kayakmı getirdi acaba.Olan adam 100 bin imzaya başlatrken daha baştan 90 bin imza elimizde hazırdedin yalan söyledin 4 gün geçti 30 bini zor yakaladın, ardından CHP.lilerin Halk TV ,Sözci vs.aracılığı ile vatandaşlardan yardımcı olmalarını duyurmaları üzerine yüz bini zar zor tamamladın, ilk demecin ikinci tura kalırsa CHP.ye hayatta destek olmam dedim,yani AKP.ye oy veririm şeklinde algılandı.Senin tescilli dönek olduğunu Dev Sol-Devyol,Bütün Devrimci, Sol,Sosyal demokrat cenah iyi bilir,tam bir şarlatansın,nasıl aday oldun inanılır değil
Burada bir gariplik var, vatan partili birileri vatan partisi başkanı rakip partiyi kapattıracam diyor, adamlar istifa edip sözde kapatılacak partiye geçiyor. E o zaman baştan destekleseydin ya. Bu partinin içinde kendi partisine oy vermeyen üyeleri var demek
şaşırdık mı ? terörist seviciler sizi
Yamuk konuşanı partiden ihraç etmiyorda . İnandığı VATAN zihniyetini bırakıp HDP yani sırtını pyd ye yasladık diyen zihniyete oy verecekmiş .
ya toplamda cürmünüz ne akşam akşam güldürdünüz milleti
%1 oyunu nasıl %10 yapabilirim dümeniymiş gibi geldi bana. Vatan Partisinin çizgisi belli. hdp yi kapatmayacağı da belli. Ya perinçek yalan söylemiş - veya selahattin gönül. ikisinden biri belki her ikisi birden büyük tiyatro çevirmeye çalışıyor. CHP ve İYİ partiden oy çalma projesinden başka birşey değil. Ak partili ve Mhp li zaten Vatan'a oy vermez.
kürtlere diğer partiler sadece oy deposu gözüyle bakar. asla dertleriyle dertlenmez. oylarını alamayan da çamur atar. bu hep böyledir
size devlet ne yapsın millet ne yapsın yollarınız da altında olsa zihniyet aynı hadi bakalılm görecez ne durumda olduğunuzu
zaten hdp ye verecektin. perinçek kimlerle yürüdüğünü görmüş oldu.
ULA ALAYINIZ İSTİFA ETSENİZ NE OLACAK, BİRDE HABER YAPMIŞLAR YA!!!
vallahi helal olsun iste gerçek kürt kardeşler onla bunla alakası olmayan barış için başka partilerde görev yapan gerçek kürt kardeşler o pkk lı perinçek kendinden başka ailesi bile ona oy vermez ne diye aday oldu onuda hala anlamış degilim
Perinçek'in ne ve kim olduğunu anlamış değilim, hiç güvenilir ve tutarlı değil.
özür kabahati geçer bazı
Sanki daha onön başka bir partiye oy veriyorlarmış gibi....:) Tamamı doksan kişi :)Komik çocuklar
cahiller köylü kafası ile yetişmişler, beynini geliştirmemişler, henüz kullanıma açmamışlar bu habere yorum yapmasın!!!!
ismi kötü doğu
İyi olmuş Vatan partisi temizlenmiş biraz..
dogru yolu bulmuslar
bütün partilerde var bu hdpkk li vekiller vakti gelince aslına donuyorlar.
50 sene hatta 100 sene sonrasını hayal ediyorum da siz o zamana kadar da kazanamazsınız. Burası Türkiye. Bu topraklarda Türk Bayrağı ebediyen dalgalanacak ve sizin paçavranız asla dalgalanamayacak. Ne Mutlu Türküm Diyene!
Helal Perinçek.
perinçek önce mao cuydu,pekaka oldu,bir ara tayyibi savunuyordu baktı olmadı Atatürk'çü oldu gene olmuyor Mehapeli oldu.Artık bir yerde dur be adam kim besliyor seni anlamadım gitti.
Siz zaten hdp ye oy vermiyormuydunuz?
Perinçek ve dava arkadaşı Apo şaşırdık mı:)
Ne oldu ,torba doldu Perinçek.
Helal olsun en iyisini yapmış vatan mi satan mi elli değil Partisi
İyi ki istifa ettiniz. Parlamento seçiminde CHP ye oy verin ki meclis aritmetiği yeni sisteme göre tamamen saray aleyhine dönüşsün. Ha Cumhurbaşkanlığında Demirtaş'a verin ona sözüm yok.
Onurlu duruşunuz için tebrikler.AKP nin peşine takılmış ahlaksız tırşıkçılara örnek olsun.
Pek bir şey değişmemiş.
Doğu Perinçek neyi savunuyor, kimden yana siyasi görüşü nedir 40 yıldır anlayamadım....
bırakın küçük enişteyi
KARAR SİZİN SAYGI DUYARIM AMA ŞU BİR GERÇEK Kİ , 40 YILDIR BAKIYORUM, DOĞU PERİNCEK NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMEYEN, HANGİ GÖRÜŞTE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR ZAT OLDUĞU KESİN....SÖYLEDİĞİ LAF HOŞ DEĞİL..KENDİNİ ADALETİN YERİNE KOYMASI BİR HUKUKÇUYA YAKIŞMAZ...
Diğer Haberler