Doğu Perinçek'in HDP sözlerinin ardından Vatan Partisi'nde toplu istifa depremi

Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül, Genel Başkan ve cumhurbaşkanı adayları Doğu Perinçek'in, HDP ile ilgili sözleri üzerine Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe parti teşkilatlarının istifa ettiğini açıkladı. Gönül, 24 Haziran seçimlerinde HDP'ye destek vereceklerini söyledi.

Vatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül ve beraberindeki bazı parti yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında partilerinden istifa ettiklerini duyurdu.

"BU SÖYLEMLERİN BİZİ RAHATSIZ ETMESİNDEN DOLAYI İSTİFA KARARI ALDIK"

Gönül, Diyarbakır'da sadece 1 kişinin partiden istifa etmediğini ifade ederek, "Doğu Perinçek'in 'Cumhurbaşkanı seçildiğimde HDP'yi kapatacağız' açıklamasını yönetim olarak yaptığımız toplantıyla değerlendirdik. Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe teşkilatıyla birlikte görüştük. Bu söylemlerin bizi rahatsız etmesinden dolayı istifa kararı aldık. Bir arkadaşımız hariç. 6 milyon oy almış bir partiyi kapatma lüksün yoktur. Ama siz herşeyi teröre bağlarsanız, bu ülkede ne barışı ne de huzuru sağlarsınız. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var, savaşa değil. Genel Başkan'ın bu söylemlerini değiştirmesi gerekiyor. Buna devam ederse yüzde 1 oyu vardı, 0,1'e düşer. Türkiye'de 6 milyon insan HDP'ye oy verdi. Kimse silah zoruyla oy vermedi veya PKK'nın zoruyla gelip vermedi. Benim oyum HDP'yedir. 90 kişi istifa ettik. Toplu halde HDP'ye oy vereceğiz" diye konuştu.

vatan partisi


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Perinçek çinden çok büyük kaynak getirecekti,bir çift kayakmı getirdi acaba.Olan adam 100 bin imzaya başlatrken daha baştan 90 bin imza elimizde hazırdedin yalan söyledin 4 gün geçti 30 bini zor yakaladın, ardından CHP.lilerin Halk TV ,Sözci vs.aracılığı ile vatandaşlardan yardımcı olmalarını duyurmaları üzerine yüz bini zar zor tamamladın, ilk demecin ikinci tura kalırsa CHP.ye hayatta destek olmam dedim,yani AKP.ye oy veririm şeklinde algılandı.Senin tescilli dönek olduğunu Dev Sol-Devyol,Bütün Devrimci, Sol,Sosyal demokrat cenah iyi bilir,tam bir şarlatansın,nasıl aday oldun inanılır değil
Burada bir gariplik var, vatan partili birileri vatan partisi başkanı rakip partiyi kapattıracam diyor, adamlar istifa edip sözde kapatılacak partiye geçiyor. E o zaman baştan destekleseydin ya. Bu partinin içinde kendi partisine oy vermeyen üyeleri var demek
şaşırdık mı ? terörist seviciler sizi
Yamuk konuşanı partiden ihraç etmiyorda . İnandığı VATAN zihniyetini bırakıp HDP yani sırtını pyd ye yasladık diyen zihniyete oy verecekmiş .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler