Doğu Perinçek'e oğlu ve eşinden ziyaret

TEKİRDAĞ (İHA) - Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne nakledilen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 yaşındaki oğlu Can ve eşi Şule Perinçek ile açık görüşte 1 saat süre ile hasret giderdi.

Eşinin cezaevinde rahat bir ortamda kaldığını ifade eden Şule Perinçek, Doğu Perinçek'in Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever ile beraber bir koğuşta kaldığını söyledi. Görüşme sırasında Doğu Perinçek'in vermek istediği mesajları not ettiğini belirten Şule Perinçek, eşinin gazetelerdeki iddiaları ve suçlamaları 'rezillik' olarak değerlendirdiğini söyledi. Şule Perinçek, "Doğu Perinçek'in mesajları var, onları iletmek istiyorum.

Gazetelerde yayınlanan iddiaların tam bir rezillik olduğunu söylüyor. Bunların hiçbir tutarlılığı ve doğru olacak bir yanı yok. Bunların çok yakında ortaya çıkacağı çok belli. Yargıtay'la ilgili krokiler var suç dosyasında. O krokinin fotokopisinden faks numarası tespit etti avukat arkadaşlarımız. Numaranın da Ankara Yenişehir'de bulunan bir kitapevine ait olduğu belirlendi. Partiye yapılacak bu baskından 7 gün önce bu kadar suç unsurunu gönderip suç delili diye almaya gelmişler. Bu kadar komik olabilecek bir durum" dedi.

Rahat tavırları ve sürekli gülümsemesi ile dikkat çeken Şule Perinçek, eşi cezaevinde bulunan biri gibi durmadığını ve olanları gülerek anlattığını ifade ederek, "Komik bir durum. Dava diye elinizde tutabilecek iddia diye bir şey yok. Ayrıca bu suçlardan dolayı bizlerden İşçi Partisi'nin, Kemal Alemdaroğlu'nun, İlhan Selçuk'un suçlanması gerçekten komik.

Kendi suç dosyalarını üretiyorlar diyor Doğu Perinçek, suçlarını ilan ediyorlar. Hepsi yakında yargılanacak, gerçekten yargılanacak olan gerçek
suçlulardır. Onlar da dosyalarına giriyor. Önümüzdeki dönemde kötü bir şeyle karşılaşmayacağımızı biliyorum. Dava ne zaman açılır ne olur. Bir iddianame hazırlanabilecek mi? O iddianamenin içine sokuşturulmaya çalışılan insanlar o kadar birbirinden farklı ki mümkün değil dava haline getirmek. Bakalım nasıl becerecekler" diye konuştu.

Doğu Perinçek'in silahlı çetenin üst düzey yönetici olarak suçlandığını kaydeden bayan Perinçek, "Bu insanın bir koskoca bir siyasi partisi var. Legal bir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir silahlı çete kurmaya ihtiyacı yoktur. Ha olur memleket meselesidir, yurt savunmasına koşacağız. Tabi silahlı gücümüz olacaktır. Ama silahlı gücümüz var. Ordumuz var aslanlar gibi. Onların da üzerine bu suçlamaları da yönlendiriyorlar. Ama bugün Doğu Perinçek gibi bir insan İşçi Partisi'nin lideri olan bir insan, kim olursa olsun onun başında, o programı savunan bu tüzükle programla, mücadele eden bir partinin Türkiye adli tarihi açısından bir utançtır. Savcılar da hakimler de mutlaka bunun farkındalar, onlar da hukuk okudular, o maddelerin de ne olduğu yazıyor bunların, suçun ne olduğu. Bu suçların belirlenebilmesi için, saptanabilmesi için gerekli delillerin ne olacağı da bellidir bizim ceza kanunumuzda. Allah savcı ve hakimlere kolaylık versin. Bu işin altından nasıl kalkacaklar ama esas suçlular bunun altında kalacaklar" şeklinde konuştu.

Görüşme sırasında savcılıktaki ifadelerinden de konuştuklarını anlatan Şule Perinçek, "Doğu Perinçek'in sağlık durumu iyi. İçerdeki şartları da iyi bizim evimizdeki mütevazı bir durumda. 3 kişi birlikte kalıyorlarmış. Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhat Bolluk, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever ile üçü birlikte kalıyorlar. Sayın Adnan Akfırat başka bir koğuşta kalıyor" diye konuştu.