HABER

Doğum gününde kızına 4 milyon dolarlık ada hediye etti

Enka Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz'a Bodrum'da Küçük Orak Adası'nı satın aldı.

Türkİye'dekİ işadamları ve ünlü simaların ada merakına Tara Ailesi de eklendi. Enka'nın patronu Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz'a doğumgünü hediyesi olarak Bodrum'da ada satın aldı. Tara, Kargıcık bükündeki Küçük Orak Adası için 4 milyon dolar ödedi. 68 dönüm yani 9 futbol sahası büyüklüğündeki ada, Ege Denizi'nde eşsiz sualtı zenginliğiyle ünlü. Dalgıçların uğrak noktalarından birisi olan Küçük Orak'ın komşusu sahile 600 metre mesafedeki Aydın Doğan'a ait ada. Küçük Orak Adası'nda 350 zeytin ağacı, 3 iskele ve su sarnıcı bulunuyor. Küçük Orak'ın imarı ise sadece büyük bir malikane yapmaya uygun.

Bodrum'daki Küçük Orak Adası'yla Şarık Tara'nın yanı sıra başkaları da ilgileniyordu. Adanın eski sahibi ünlü diş hekimi Doğan Arı, 3 yıl önce vefat edince, mirasçcıları adayı satışa çıkarmıştı. Küçük Orak'la en ciddi olarak Tarkan ilgilenmiş ancak son anda adayı almaktan vazgeçmişti.

TÜRKİYE'DE KİMİN ADASI VAR?

Deniz tutkunu olan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç'un Tuzla karşısında Koç Adası olarak tanınan adası bulunuyor. İşadamı Ömer Dinçkök ise Bodrum Gündoğan Koyu'nun karşısındaki Apostrol Adası'nın sahibi. Simavi Ailesi de Türkiye'de ada sahibi ünlüler arasında. Haldun Simavi, Göcek'teki 12 adadan biri olan Domuz Adası'nı eşi Belma Simavi'ye hediye etmişti. Domuz Adası, evsahipliği yaptığı partilerle ünlü. Son olarak Zorlu Holding'in patronu Ahmet Nazif Zorlu, Zeytin Adası'nı TMSF'den 15.2 milyon YTL'ye almıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön