HABER

Doğuma giden hamile kadın eyleme takıldı

İSTANBUL (İHA) - Yol, Yapı, Altyapı, Bayındırlık, Tapu ve Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (Yapı-Yol Sen) üyelerinin gişelerde başlattığı iş yavaşlatma eylemi, bazı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Doğuma giden hamile bayanın içinde bulunduğu araç da, eylem nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı. Çamlıca Gişeleri'nde başlatılan eylem nedeniyle sürücüler de zor anlar yaşadı.

Yapı-Yol Sen üyeleri, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca hazırlanan 'Ek Ödeme Yasa Taslağı'nın yasalaşması, "fiili hizmet" taleplerinin hayata geçmesi ve "otoyol ve köprülerin ücretsiz olması" talebiyle iş yavaşlatma eylemi başlattı. İki gün sürmesi beklenen eylemde sendika üyelerinin yer aldığı bazı iş yerlerinde de iş bırakma eylemi gerçekleştirilecek.

Eşi tarafından doğum için Zeynep Kamil Hastanesi'ne götürülen 9 aylık hamile Hatice Çalışkan da eyleme takıldı. Eylem başladığı sırada gişelere yaklaşan araçta bulunan Çalışkan'ın çektiği sancıların etkisiyle kendinden geçtiği görüldü. Doğurmak üzere olan Hatice Çalışkan'ın eşi, "Eşim doğum yapacak. Zeynep Kamil Hastanesi'ne gidiyoruz, eyleme takıldık" diye yakındı. Araç, bir süre bekledikten sonra gişeden geçiş yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler