Doktor ve arkadaşı uyuşturucudan beraat etti

SAMSUN (İHA) - Samsun'da uyuşturucu siparişi verip satışını yapacakları iddiasıyla haklarında dava açılan doktor ve arkadaşı, yargılandıkları mahkemede üzerlerine atılan suç sabit olmadığından beraat etti.

Adana'da bir hastanenin acil servisinde doktor olarak görev yapan Gökmen A. (32) ile Dursun K. (34) arasındaki telefon konuşmalarında uyuşturucu siparişi verildiği ve uyuşturucu satışı yapıldığı iddiasıyla dava açıldı. Dr. Gökmen A.'nın Dursun K. ile telefon konuşmaları kayıtlarında, "Yarın malı hazırla. Arkadaşlarla parti var. 300 net olsun. Bu sefer güzel olsun" dediği ve Dursun A.'nın da, "270 gram var. 250 YTL'yi hazırla" dediği, Gökmen A.'nın, "10 numara mı?" diye sorduğu öğrenildi. Dr. Gökmen Ş. hakkında "kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak", Dursun K. hakkında ise "uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak" suçundan dava açıldı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, tutuksuz olarak yargılanan doktor ve arkadaşı hazır bulundu. Dr. Gökmen Ş., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Kesinlikle uyuşturucu kullanmıyorum ve kullanmam, satın almam suç konusu değil. Bizim telefon konuşmamız yanlış anlaşılmış olmalı. Telefon konuşmamızdaki çapkınlık mevzusu yanlış anlaşılmış olabilir. Telefon konuşmamı hatırlamıyorum" diye konuştu.

Dursun K. da suçlamaları kabul etmeyerek, "Bizim Gökmen ile yaptığımız müebbet esrar muhabbeti değil, karı kız muhabbetidir" şeklinde konuştu.
Mahkeme heyeti, her iki sanığın üzerine atılan suçun sabit olmaması üzerine beraatlerine karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler