Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Doktorlar bile teşhis koyamadı! Sosyal medyadan itiraf etti: Sadece bir göğsüm büyüdü

  TikTok’ta Becca Butcher kullanıcı ismiyle paylaşım yapan bir kadın ergenlik döneminden itibaren yalnızca sol göğsünün büyüdüğünü fark etti. Danıştığı doktorlar ise ergenlik döneminde bu durumun normal olduğunu söyledi. Ancak Butcher’in nadir görülen bir hastalığa sahip olduğu yıllar içinde ortaya çıktı.

  İngiltere’de yaşayan Becca Butcher isimli bir kadın ergenlik dönemine girmeye başladığında göğüslerinin normalinden farklı bir şekilde büyüdüğünü fark etti. Sol göğsünün gelişme göstermediğini ifade eden Butcher, sadece bir göğsünün büyüdüğünü anladığında çok utandığını ve hemen doktora başvurduğunu söyledi. İç çamaşırının diğer tarafını iki göğsünü eşitlemek için pamukla dolduran Butcher, kendi hikayesinden söz ettiği sosyal medya paylaşımıyla gündem yarattı.

  KİMSE BİLMİYORDU

  2

  250.000'den fazla beğeni alan bir TikTok videosunda Butcher, “Ergenlik çağına girdiğimde göğüslerimden birinin büyümediğini fark ettim. Doktoruma gittiğimde bana, 'Henüz ergenliği bitirmedin. Sorun yok. Kadınların bir göğsünün diğerinden büyük olması normal. Geçmezse birkaç yıl içinde yine gel’ dedi. Onun söylediklerinin üzerine beklemeye başladım” diye konuştu.

  İlök doktora gittiğin 13-14 yaşlarında olduğunu belirten Butcher, 16 ila 17 yaşları arasında vücudunda hiçbir gelişme olmadığı için yeninden doktorun yolunu tuttu. Doktorların vücudundaki asimetrik durumu ergenliğe bağladığını ifade eden Butcher, “Araştırmalarım sonucunda bu durumun Polonya Sendromu olduğunu öğrendim. Polonya Sendromu, vücudun bir tarafında eksik veya az gelişmiş kaslarla doğan kişilerde göğüs, omuz, kol ve eli etkileyebilecek anormalliklerle sonuçlanan bir bozukluktur. Bu bilgiyi doktoruma götürdüm ve bunun hakkında hiçbir şey bilmediği için teşhis koyamayacağını söyledi” ifadelerini kullandı.

  “KENDİMLE BARIŞTIM”

  3

  Yıllar içinde birçok farklı görüş almak için tıp uzmanlarından yardım isteyen Butcher sonunda ise durumunu kabul etmeyi seçti. Sosyal medyadan benzer durumu yaşayan insanlara ilham olmak için paylaşım yaptığını ifade eden Butcher, “Resmi bir teşhisim yok. Kendimle barıştım ve bu şekilde daha mutluyum. Artık onu saklamak istemiyorum” dedi.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler