HABER

Doktorlar eylem hazırlığında

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Kemal Demirkıran, "Tam Gün" yasa tasarısını protesto etmek için iş bırakarak eylem yapacaklarını söyledi

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Kemal Demirkıran, "Tam Gün" yasa tasarısını protesto etmek için iş bırakarak eylem yapacaklarını söyledi ve vatandaşların acil durum dışında hastanelere başvurmamalarını istedi.

Afyonkarahisar Tabip Odası binasında Oda Başkanı Kemal Demirkıran ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Hasan Dişyar, basın toplantısı düzenledi. "Tam Gün" yasa tasarısının TBMM'de görüşülmeye devam ettiğini ve kalan maddelerin de bugün görüşüleceğini söyleyen Kemal Demirkıran, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın verdiği rakamların gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Tasarı ile sanal iyileştirmeler yapıldığını ileri süren Demirkıran, doktorların sağlık için ciddi emek harcadıklarını belirtti. Oda

Başkanı Demirkıran, "Bizler sağlık için ciddi emek harcıyoruz. İnsanca yaşayabileceğimiz maaş artışı istiyoruz. Bunun da bu tasarı ile yapılması mümkün değil. Bugün iş bırakacağız. Vatandaşlarımız acil durumlar dışında hastanelere başvurmasınlar. Acil, diyaliz, ameliyathane ve çocuk acil gibi servisler açık olacak. Ancak diğer servislerde çalışma yapılmayacak. Sadece hastanelerde değil, özel muayenelerde de eylem olacak. Doktorlar muayenelerini açmayacaklar" dedi.

Demirkıran'dan sonra konuşan SES Şube Başkanı Hasan Dişyar, doktorların grev kararını sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının tek vücut olacağının altını çizen Dişyar, "Halkımızın eylemimize destek vermesini ümit ediyoruz ve bekliyoruz" diye konuştu.

Geri Dön