HABER

Doktorlar eyleme hazırlanıyor

Türk Tabipler Birliği (TTB) 2. Başkanı Metin Bakkalcı, hükümetin sağlıkta uygulanan politikaları değiştirmemesi halinde 1 Mart'tan itibaren etkin eylem programı başlatacaklarını söyledi.

Bakkalcı, yaptığı açıklamada, "Türkiye, sağlıkta çöküş dönemini yaşıyor. 100 bin hekim bu durumdan doğrudan etkileniyor" dedi.

TTB'nin, uygulanan politikalardan vazgeçilmesi için üç yıldır uyarıda bulunduğunu ifade eden Bakkalcı, konunun Başbakan Erdoğan tarafından da dile getirildiğini söyledi. Bakkalcı, şöyle konuştu: "Sayın Başbakan, bütçe yasasına eklenen madde ile kamu sağlık kurumlarının 3,5 katrilyon lira olan alacağının silindiğini, bu nedenle hastanelerin sıkıntı içine düştüğünü söyledi. Başbakan, Sağlık Bakanı Akdağ, Çalışma Bakanı Başeskioğlu ve Maliye Bakanı Unakıtan'a hitap ederek, 'Hepiniz çuvalladınız, bu işin altından kalkamadınız, bu ihanettir, cinayettir' dedi. Böylece, bizim söylediklerimiz Başbakan tarafından teyit edildi."

Bakkalcı, Başbakan'ın bu konuşmasının ardından, adı geçen bakanların mevkilerinde oturmaması gerektiğini savunarak, "Başbakan, ilgili bakanlıkları yeniden düzenlenmeli, Türk halkından özür dilemeli ve bu politikalara son vermelidir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler