Dolandırıcı güvenlik kamerasına yakalandı

BURSA (İHA) - Bursa'da "villa yaptıracağım" diyerek gittiği köylerdeki arsa sahiplerini çağırdığı hastanede dolandıran şahıs, güvenlik kameralarından tespit edilerek yakalandı.

Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesindeki Karabalçık köyüne giden Ahmet A. (66), satılık arsasının olduğunu tespit ettiği Ünal Durmuş ve İbrahim Esen'i çalıştıkları tarlada bulup yanlarına gitti. Villa yapacağını belirttikten sonra yüksek fiyatla arsaya talip olan dolandırıcı, paraların hastanede yatan eşinin hesabında olduğunu öne sürdü. Ahmet A. her iki şahsı da Yüksek İhtisas Hastanesi'ne getirdi.

Şahıslara, "Ben eşimi taburcu edeyim, sonra bankada devir işlemlerini yapalım" diyerek beklemelerini söyleyen yaşlı dolandırıcı, yarım saat dolaştıktan sonra tekrar 2 arsa sahibinin yanına geldi. Bu sefer hastane masrafı çıktığını kendisinde bulunan paranın yetmediğini belirten zanlı 500 YTL alarak kayıplara karıştı. Zanlının gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan arsa sahipleri, polise başvurdu. Güvenlik kamerası kayıtlarından şahsı tespit eden özel güvenlikçiler zanlının fotoğrafını çıkarıp personele dağıttı. Olayın üzerinden bir hafta sonra Mudanya ilçesindeki bir köyde aynı yöntemle kandırdığı bir arsa sahibini yine hastaneye getiren Ahmet A.'yı kameralardan fark eden hastane güvenliği şahsı kıskıvrak yakaladı. Etkisiz hale getirilen şahıs, polise teslim edildi. Emniyetteki sorgulaması tamamlanan zanlı "nitelikli dolandırıcılık" suçundan sevk edildiği mahkemece tutuklandı.