HABER

Dolandırıldığını geç anladı

KARS (İHA) - Kars'ta bir kişi, patronuna ait 3 bin YTL'yi yatırmak için gittiği bir banka şubesinde çalıştığı yerden çağrıldığını söyleyen bir kişi tarafından dolandırıldı.

Edinilen bilgilere göre, olay dün öğle saatlerinde bir banka şubesinde meydana geldi. K.İ.K. (17) isimli bir kişi patronundan aldığı 3 bin YTL'yi yatırmak için bankaya gitti. Parayı hesaba yatırmak için vezne önünde beklediği sırada, kimliği belirsiz bir kişi K.İ.K.'nin yanına gelerek önce çalıştığı yeri sordu. Şüpheli daha sonra K.İ.K.'ye dönerek, kendisini işyerinden çağırdıklarını söyledi. Bankadan çıkarak işyerine doğru giden K.İ.K.'yi geri çağıran şüpheli, Özkoçak isimli şirkete gitmesini, oradan
kendisine verecekleri 4 bin 200 YTL para ile çek alıp başka bir banka şubesine gelmesini, 3 bin YTL parayı hesaba yatırması için kendisine vermesini söyledi. K.İ.K. ise parayı şüpheliye vererek kendisine tarif edilen yere doğru gitti fakat böyle bir yer olmadığını anlayınca koşar adımla bankaya döndü. Geldiğinde şahsı bulamayınca dolandırıldığını anlayan K.İ.K. polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Faili meçhul şüphelinin tespiti ve yakalanması için çalışmalar devam ederken, bankanın güvenlik kameraları da incelenmeye alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön