HABER

Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar kaç lira? İşte 27 Kasım Pazartesi güncel döviz kurları

Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar haftaya yükselişle başladı. Doların ani yükselişi ve 4 lira sınırına kadar dayanması sonrasında Merkez Bankası'ndan gelen müdahelerle 3,90 liraya kadar geriledi. Fakat bir gün sonra yine yükselerek 3,94 lirada kaldı. Avro ise Türk Lirası karşısında değerini koruyor ve 4,65 liradan işlem görüyor. Peki dolar ne kadar oldu? Dolar kaç lira? İşte 27 Kasım Pazartesi güncel döviz kurları ve uzman görüşleri...

Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar kaç lira? İşte 27 Kasım Pazartesi güncel döviz kurları

Dolar ne kadar oldu merak ediliyor. Dolar yeni haftaya yükselişle başladı. Geçen hafta perşembe günü Merkez Bankası'nın gerektiğinde her türlü adımı atabileceğine ilişkin beklentilerin güçlenmesiyle dün dolar/TL, 3,9009 seviyesine kadar geriledi ve günü önceki kapanışa göre yüzde 0,2 düşüşle 3,9207'den tamamladı. Dolar/TL, Cuma günü ise yükselişle başlayarak saat 10.00 itibarıyla yüzde 0,37 artışla 3,9340 seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,27 yükselişle 4,6620'den, sterlin/TL de yüzde 0,19 artışla 5,2310'dan işlem görüyordu. Haftayı bu değerlerle kapatan dolar ve euroda son durum nedir? Peki dolar ne kadar oldu? Dolar kaç lira? İşte 27 Kasım Pazartesi güncel döviz kurları...

27 KASIM 2017 DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar alış: 3,9437 TL / Dolar satış: 3,9444 TL

Euro alış: 4.7035 / Euro satış: 4.7064 TL

İngiliz Sterlini alış: 5.2410 TL / Satış: 5.2640 TL

Güncel döviz kurlarını aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

EURO'DAN TÜM ZAMANLARIN REKORU

ABD Merkez Bankası'nın politikasını beklenildiği kadar hızlı şekilde sıkılaştırmayacağı öngörüsü ve TCMB'nin gerekli görmesi halinde faiz de dahil gerekli adımları atacağına yönelik söylemlerle dolar/TL tarihi rekor seviyelerin altında, 3,93'ün üzerinde seyretmeyi sürdürüyor.

ABD Merkez Bankası'nın politikasını beklenildiği kadar hızlı şekilde sıkılaştırmayacağı öngörüsü ve TCMB'nin gerekli görmesi halinde faiz de dahil gerekli adımları atacağına yönelik söylemlerle dolar/TL tarihi rekor seviyelerin altında seyretmeyi sürdürüyor.

Çarşamba günü 3,9830 ile rekor kıran dolar/TL, dün 3,90'a kadar geriledi. Bugün 3,95'in üzerini gören dolar kuru, sonrasında 3,93'ün üzerinde işlem gördü.

Euro/TL 4,70 ile tarihi zirvesini yeniledi. Euro kuru, bir önceki zirvesini 22 Kasım'da 4,6772 ile görmüştü.

EURO/DOLAR PARİTESİ BUGÜN 1,1913'E YÜKSELDİ

Euro/dolar paritesi bugün 1,1913 seviyesine yükseldi. Dolar karşısındaki kazançlarını dördüncü güne taşıyan euro, 25 Eylül'den bu yana görülen en güçlü seviyesine tırmandı. Euro, dolar karşısında 2003 yılından bu yana görülen en iyi yıllık performansını kaydetmeye hazırlanıyor. Uzmanlar, siyasi belirsizliklerin devam etmesine karşın makroekonomik verilerin euroyu desteklemeye devam ettiğini kaydetti.

ABD'de Şükran günü ve bazı Asya ülkelerindeki resmi tatilin ardından piyasada hacimlerin bugün de bir miktar düşük kalabileceği, pazartesi günü normale dönülmesi bekleniyor.

KÜRESEL PİYASALAR KARIŞIK SEYİR İZLİYOR

Küresel piyasalar, ABD'de dün Şükran Günü tatili nedeniyle piyasaların kapalı olmasının etkisiyle karışık bir seyir izlerken, haftanın son işlem gününde de düşük hacimli sakin bir seyir izlenmesi bekleniyor. ABD'de dün Şükran Günü nedeniyle piyasalarda işlem yapılmazken, bugün de yarım gün işlem gerçekleştirilecek. Uzmanlar, haftanın son işlem gününde ABD’de tatil havasında olan yatırımcıların piyasalara ilgisinin sınırlı olabileceğini ve borsalarda dar bant içinde yatay bir seyir izlenebileceğini belirtti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler